Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Фараони»

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася вистава «Фараони».

Теплий квітневий вечір по особливому запам’ятався колективу нашого університету. Після тривалої підготовки у стінах закладу освіти відбулася довгоочікувана прем’єра – комедійна вистава «Фараони». Виконавцями ролей стали викладачі й співробітники ЛНУ імені Тараса Шевченка, кожен з яких продемонстрував неабиякі творчі здібності та акторський хист.

Головним режисером та літературним редактором вистави став проректор з науково-педагогічної роботи Д.В. Ужченко. За його словами, подібні заходи раніше були традиційними в університеті, але формат «Фараонів» дещо відрізняється. «П’єса написана О. Коломійцем простою народною мовою. Саме тому ми й обрали цей твір, оскільки він легко сприймається глядачами», ‒ підкреслив проректор.

Доволі тривалою та напруженою стала підготовка до прем’єри. «Репетиції доводилося проводити після занять, коли викладачі мали вільний час», ‒ розповідає режисер-постановник вистави О.П. Міронова. Кожен викладач доклав значних зусиль, аби вжитися в роль та відтворити на сцені образ, який описував автор у п’єсі. Особливу допомогу в організації вистави надала первинна профспілкова організація ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Вистава «Фараони» розповідає про життя звичайних людей в українському селі. Одвічне протистояння між чоловіками та жінками знаходить своє нове вираження. Так, після гучного гуляння господарі, які займали керівні посади у своєму населеному пункті, раптом опинилися на місці своїх дружин, і сповна відчули гіркоту жіночої долі.

Автор п’єси О. Коломієць порушив болючі проблеми свого часу, які й дотепер не втрачають своєї актуальності. Глибоко пронизана символізмом, п’єса ламає стереотипи, дає можливість глядачеві змінити ціннісні орієнтири та стати більш чуйним до чужих проблем.

Вправна акторська гра викладачів не залишила, мабуть, нікого байдужим. Появу кожного нового актора на сцені глядачі сприймали бурхливими оплесками. Після завершення вистави виконавцям ролей глядачі дарували квіти та вдячні усмішки.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019