Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Черговий марафон

У Прикарпатській Коломиї завершився черговий пауерліфтерський багатоденний марафон.

Протягом двох тижнів у ФСК «Локомотив» пройшли три всеукраїнських змагання: чемпіонат України з жиму лежачи, чемпіонат України з класичного жиму лежачи та 30-й ювілейний чемпіонат України з пауерліфтингу.

Змагання були відбірковими для участі у міжнародних змаганнях 2018 року. Тому поборотися за ліцензії з’їхалось понад 500 пауерліфтерів з усіх куточків України. Приємно, що спортсмени Луганської області не залишились осторонь і вкотре підтвердили, що й вони на сьогодні входять до когорти найсильніших.

Так, викладач кафедри спортивних дисциплін НН ІФВС, майстер спорту України – Михайло Шаповалов до останнього підходу намагався захистити свій титул чемпіона 2016 та 2017 років у жимі штанги лежачи вагової категорії до 120 кг. Але цього разу результат 315 кг, який є виконанням нормативу майстра спорту міжнародного класу, приніс нашому атлету срібну нагороду.

Серед жінок у цій вправі переможцями стали КМСУ Тетяна Кулєшова (в/к 57 кг) та КМСУ Юлія Григоренко (в/к 63 кг). Юлія Григоренко також отримала «золото» і в категорії 72 кг серед юніорок.

У класичному жимі лежачи два наших атлети отримали ліцензії на участь у міжнародних стартах. Михайло Шаповалов знову фінішував другим у в/к 120 кг (227,5 кг), поступившись лише власною вагою чемпіону. А випускник магістратури НН ІФВС спеціальності «Спорт» 2018 року МСУМК Сергій Пархоменко став чемпіоном України з рекордним результатом змагань 235,5 кг у в/к 105 кг. Такий результат забезпечив йому ще й перше місце в абсолютній першості серед усіх учасників. А чоловіча збірна посіла третю сходинку в командному заліку.

Багаторазова медалістка чемпіонатів світу та Європи МСУМК Ганна Кадацька впоралася зі штангою вагою 92,5 кг і здобула впевнену перемогу в категорії до 57 кг серед жінок. Цей результат виявився третім в абсолютній першості.

Поліна Кочерова (Навчально-науковий інститут педагогіки і психології) перемогла у ваговій категорії понад 84 кг серед юніорок.

 Найбільшого успіху досягли наші дівчата, які стали чемпіонками України в командному заліку. Кристина Леоненко, Наталія Череменко та Катерина Купаєва посіли перші місця у своїх вагових категоріях, Олена Шаталова стала другою. Крім того, Наталія Череменко із Старобільська стала абсолютною чемпіонкою України з класичного жиму лежачи серед дівчат. При власній вазі 46,24 кг Наталія зуміла здолати 70 кг. Цей результат є новим рекордом України. Катерина Купаєва посіла третє місце.

Але всі з нетерпінням чекали виступу триборців. Напередодні було підбито підсумки виступів українських пауерліфтерів на міжнародних змаганнях 2017 року. За результатами до «десятки» кращих спортсменів та тренерів України ввійшли: викладач кафедри спортивних дисциплін  ЗМСУ Дмитро Семененко, ЗМСУ Володимир Рисєв, МСУМК Микола Бараннік та завідувач кафедри спортивних дисциплін ЗТУ С. М. Галій

Луганську обласну федерацію пауерліфтингу було відзначено як кращий регіональний підрозділ ФПУ.

Що стосується змагань, то МСУМК Микола Бараннік, випускник магістратури ІФВіС 2018 року спеціальності «Спорт» впевнено виступив у новій для себе ваговій категорії до 83 кг і посів друге місце, поступившись лише бронзовому призеру Всесвітніх ігор 2017 року ЗМСУ Андрію Наньєву (м. Київ).

Срібний призер Всесвітніх ігор ЗМСУ Володимир Рисєв не мав рівних у більш важкій в/к до 93 кг. МСУ Дубовой Володимир зупинився тут за крок до п’єдесталу.

У жінок Єлизавета Скорик стала другою у в/к 63 кг, а Марина Ковальова посіла третє місце у категорії до 72 кг.

Готували спортсменів до змагань тренери, які працюють, отримали та здобувають освіту в НН ІФВС ДЗ «Луганський національний університет  імені Тараса Шевченка»: О.В Дубовой, А.В.Івженко, Г.В.Кадацька, А.М.Урбан, В.М.Урбан.

Завідувач кафедри спортивних дисциплін,
голова федерації пауерліфтингу
Луганської області С. М. Галій

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019