Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Авторське бачення

У ЛНУ відбувся мультимедійний колаж – «Безкінечна подорож, або Енеїда». 

Жанр цього проекту визначається не як читання чи вистава, а як мультимедійний колаж з елементами лекції, концерту і банкету. Юрій Андрухович читав власні вірші й фрагменти есеїв, що резонують з поемою Івана Котляревського, а також уривки з самої «Енеїди». А Марк Токар і Віктор Новожилов озвучували «безкінечну подорож» в режимі реального часу то бароковою музикою, то гострою бітовою електронікою. Ольга Михайлюк, яка є режисером проекту, і віджей-гурт «CUBE» створювали візуалізацію на основі фото сучасної Полтави, ілюстрацій «Енеїди» різних років, та авторської анімації.

Іван Котляревський писав «Енеїду» протягом 26 років. Творча група мультимедійного колажу працює майже рік. Проект, наче жива істота, постійно змінюється та вдосконалюється. Гумористична поезія та комічний ефект у виставі досягається тим, що героїчний зміст викладається навмисно вульгарно, грубо, тим, що про буденне говориться піднесено. Саме дозволяючи собі «висловитися бурлескно», автори торкнулися найглибших екзистенційних питань. 

Мистецький захід, що відбувся у стінах закладу освіти, об’єднав «шевченківців» та гостей університету, дозволив доторкнутися до сучасного мистецтва та заглибитися у свій внутрішній світ.                                       

 

Марина Чумакова, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019