Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Ґендер та дискримінація»

Студенти і викладачі кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини ННІ фізичного виховання і спорту взяли участь у тренінгу присвяченому питанням гендерної дискримінації.

14 березня студенти і викладачі кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту взяли участь у тренінгу «Ґендер та дискримінація», який відбувся у рамках проекту «Сприяння відбудови та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення України», що впроваджує Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу. Захід проведено ГО «Молодіжна організація «СТАН»» в партнерстві з громадською організацією «Театр для діалогу» за участю тренерів Ярослава Мінкіна і Олесі Архіпової у приміщенні комунальної установи «Кремінська районна централізована бібліотечна система».

Під час тренінгу було розглянуто позитивні і негативні стереотипи, що існують у сучасному українському суспільстві, а також процес їх трансформації в упереджене ставлення та дискримінацію. На конкретних прикладах учасникам представили чотири критерія дискримінації: порушення прав і свобод, наявність певної захищеної ознаки, відсутність правомірної об’єктивної мети та недотримання принципу пропорційності між метою і способами її досягнення. Також були порушені деякі питання ґендерно-орієнтованого бюджетування – найефективнішого інструменту досягнення ґендерної рівності.

Наприкінці заходу учасники тренінгу в театралізованій формі продемонстрували своє бачення ґендерних проблем, що існують у Кремінський громаді, а також запропонували шляхи їх вирішення.

Дякуємо організаторам, тренерам та учасникам, було цікаво!

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019