Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Садок вишневий коло хати»

Підведено підсумки конкурсу фотографій «Садок вишневий коло хати». 

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся конкурс  тематичних фотографій «Садок вишневий коло хати», який проводився з нагоди 204-ї річниці від дня народження митця. У конкурсі брали участь викладачі і студенти навчально-наукового інституту культури і мистецтв, факультету української філології та соціальних комунікацій, ВП «Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», ВП «Коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».

Порівняно з іншими творчими конкурсами, присвяченими Тарасу Шевченку, учасників було небагато. Однак серед оригінальних, креативних робіт – ліричних або філософічних – немає жодної, яка б залишала байдужим.

Перемога в конкурсі дісталась Наталії Філоненко, заступнику директора навчально-наукового інституту культури і мистецтв. Її триптих має назву «Мої символи вічності» («Вишні». «Міст». «Хата»).

«Фотографії зробила в різний час, у різних куточках України: «Хату» – в Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогово Київської області), «Міст» – в Житомирській області, «Вишні» – у моєму рідному селі Успенка на Луганщині… на окупованій Луганщині… Міст, дорога – це стан між минулим і майбутнім. Дорога завжди приводить додому, до дому, до оселі. У нашій ментальності закладена ця аксіома: оселя просто має бути. Ми не кочівники. І якщо оселя втрачена, її треба відбудувати. З нуля. На новій землі. І виростити вишневий садок – щасливий і водночас пронизливо-ностальгічний спогад про дім мого дитинства», – коментує Наталія Філоненко свій філософський триптих.

ІІ місце посіла Юлія Будкова, студентка ВП «Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», з циклом фотографій «Чарівні україночки».

На ІІІ місці роботи Анастасії Янович, студентки факультету української філології та соціальних комунікацій, і Надії Карлової, заступника декана факультету української філології та соціальних комунікацій.

«У селищі Городище Луганської області стоїть хатка мого прапрадіда. Навесні родиною приїжджаємо на весняно-польові роботи, а нас зустрічають тоненькі красуні-наречені – це вишні, які ростуть перед двором, у дворі, на городі. Всі віти дерев вкриті маленькими білими квіточками з солодкуватим запахом, у яких чутно гул бджіл, що збирають нектар. Я зробила це фото, щоб зберегти цю казкову мить насолоди», – такою є поетична історія фотографії «Квітне вишня в дідовім садочку» Анастасії Янович.

Надія Карлова сфотографувала своїх маленьких хрещениць Любу і Софію в перший день їх літніх канікул, який вони вирішили відсвяткувати чаюванням із запашними пиріжками з вишнями-черешнями.

Дякуємо учасникам конкурсу! Вітаємо переможців! Чекаємо на нові творчі роботи!

За інформацією ФУФСК

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019