Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Безцінний досвід

Студентка IV курсу факультету іноземних мов вдячна рідному університету за безцінний досвід, отриманий під час стипендіальної програми.

Світлана Копаленко – студентка спеціальності «Китайська та англійська мова і література» на ІІІ курсі поїхати до Китаю за стипендіальною програмою, за якою провчилася два семестри.

«Зізнаюся, давно хотіла пожити якийсь час в Китаї, вивчити китайську мову, зрозуміти культуру і традиції китайців. За розподілом серед усіх учасників програми у це місто я потрапила одна. Коли приїхала, анітрохи не розчарувалася, а тільки зраділа тому, що так склалося. У цьому місті проживає близько 8 мільйонів людей, тут зовсім небагато іноземців, а тим більше російськомовних. Тому щодня я практикую англійську і китайську мови», говорить Світлана.

Дівчина вже четвертий семестр учиться в університеті Веньчжоу, який досить великий, але в ньому небагато іноземців. Готують спеціалістів по двом спеціальностям: «Міжнародна економіка і торгівля», «Маркетинг», є курси китайської мови. На курсах кожного семестру з’являються нові і дуже цікаві предмети, такі як «Читання газет та вивчення китайської літератури і поезії». Усього навчається три групи (по 10-20 чоловік), кожного семестру видаються стипендії (у розмірі оплати за навчання).

У зв’язку з ситуацією в Україні Світлана не змогла повернутися на літо додому, в університеті поставилися з розумінням й допомогли в оформленні візи. А 1 вересня дівчина отримала стипендію.

Навчаючись у Китаї, студентка брала активну участь у житті університету, в якому раз на семестр проводиться великий захід (кожен демонструє свої таланти – танець, пісні китайською). Окрім цього раз на семестр організовують безкоштовну для всіх студентів екскурсію до іншого міста. А ті студенти, які добре знають англійську, проводять два рази на тиждень заняття для китайських студентів (зазвичай це перегляд фільмів, різні ігри та конкурси, спрямовані на розвиток усного мовлення).

«Курси китайської мови дуже ефективні, і я з упевненістю можу сказати, що за півтора роки рівень мого знання китайської став набагато вищим, – ділиться дівчина. – Мені дуже подобається, що вчителі часто дають домашні завдання, які потрібно робити в групах, що дозволяє нам більше спілкуватися китайською мовою. У кінці кожного семестру проводяться іспити, а після видаються документи з оцінками. Іспити не надто важкі, і вчителі допомагають готуватися до них заздалегідь».

Канікули в Китаї тривають приблизно місяць, в який проходить свято китайського нового року. У цей період можна подорожувати по Китаю і не тільки.

«Дуже люблю подорожувати, і як тільки з’являється можливість, обов’язково їду до якогось нового міста, – говорить Світлана. – Китай – велика і гарна країна, і щоб побачити найбільші міста і визначні пам’ятки, потрібно багато часу. Я вдячна Інституту Конфуція, Луганському національному університету імені Тараса Шевченка і особисто Віталію Семеновичу Курилу за надану можливість навчатися тут. Це незабутні враження та безцінний досвід».

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019