Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Творчість Тараса Шевченка в контексті доби»

13 березня 2018 року на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка пройшла ХІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Творчість Тараса Шевченка в контексті доби». 

Учасники конференції працювали над проблемами «Традиції й новаторство у творчості Тараса Шевченка», «Візійні світи Тараса Шевченка», «Шевченківські мотиви у творах українських письменників». У роботі конференції взяли участь студенти та магістранти Запорізького національного університету, Лисичанського педагогічного коледжу, Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу, Кадіївського педагогічного коледжу, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Учасники конференції переосмислили постать Тараса Шевченка та його спадщину з позицій сьогодення. 

Особливо хочеться виділити дослідження «Іван Мазепа в рецепції Романа Іваничука: діалог візій» Анастасії Горбань, «Звичаї і традиції українського народу у творах Т. Шевченка для дітей» Аліни Сухорутченко, «Візії майбутнього України в поезії Тараса Шевченка» Валерії Чепіги, «Постать Т. Г. Шевченка в контексті культури Майдану» Дениса Смірнова, «Елементи казковості у творах Тараса Шевченка» Наталії Вєтрової та інших. Молоді шевченкознавці окреслили у творчості Тараса Шевченка концептуальні проблеми, покликані спонукати  молодь  до  переосмислення  нашої  духовної  спадщини,  творення  нових культурно-мистецьких цінностей та пропагування їх серед світової спільноти. Митець вибудував систему суспільних, духовних і морально-етичних цінностей. Його можна вважати національним ідеологом, який окреслив той концепт держави, що повинен скласти духовну основу національного організму, надати йому державної сутності. Тарас Шевченко – не лише ключова постать для української літератури, а й для історії національної державницької традиції. 

Ірина Бойцун,
доцент кафедри української літератури

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019