Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

В галузі мистецтва та художньої освіти

У Кремінній відбулася наукова-практична конференція «Творчі пошуки в галузі мистецтва та художньої освіти: традиції, сучасність та перспективи».

Що може змусити людину відкласти буденні справи, подолати важку багатокілометрову і небезпечну дорогу, знехтувати побутовими та фінансовими труднощами? Що допоможе їй бодай тимчасово забути про важкі випробування війною, що випали на долю нашої країни та нашого краю, і хоча б на час побачити світ в райдужних барвах мрії? Відповіді можуть бути різними, але люди, які пізнали в житті ту незвичайну радість, яку дарує мистецтво, навряд чи проміняють його на щось інше.

Ось і для студентів та викладачів кафедри хореографії та кафедри образотворчого мистецтва та професійної майстерності Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відповідь є очевидною.

Сонячним днем 6 квітня в м. Кремінній, де кафедра хореографії проводить стаціонарні заняття, відбулася наукова-практична конференція «Творчі пошуку в галузі мистецтва та художньої освіти: традиції, сучасність та перспективи». В організації конференції взяла участь і кафедра образотворчого мистецтва та професійної майстерності, де студенти та викладачі представили свої статті та тези з різних мистецьких напрямків. Захід традиційний: конференція пройшла вже в десятий раз, але вперше – не в рідних стінах.

Тим не менш, вдалося дотримати формат (пленарне засідання, робота секцій, виступи викладачів, магістрантів, студентів за темами різних дослідницьких напрямів). Крім того, порадувала присутність гостей – студентів і викладачів коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв (які сьогодні також займаються в Кремінній), вихованців дитячої школи мистецтв з м Рубіжного. Серед учасників конференції були студенти та викладачі з м. Бердянську, м. Рівне.

Людям, які зв’язали своє життя з хореографією, саме він, танець є найближчим. Тому найбільший інтерес викликали якраз практичні покази з сучасного (викладач Д.О.Фомін) та народно-сценічного танцю (викладач І.Ю.Єфремов). Учасники заходу побачили виконання в стилі джаз, джаз-модерн, хіп-хоп, а також вправи біля станка, показ епізодів на середині залу, віртуозні рухи тощо. Їхній увазі були представлені постановочні роботи студентів випускних курсів, підготовлені до державних іспитів та багато іншого. Приємно, що гості були на конференції не лише глядачами, але й самі були задіяні в декількох композиціях.

За загальним відгуками, студенти показали гідний рівень хореографічної майстерності, і це показник того, що любов до своєї справи, самодисципліна і робота над собою – запорука успіху навіть у таких, м’яко кажучи, нестандартних умовах, в яких сьогодні змушений працювати наш колектив. Словом, не здаємося, і ми все здолаємо.

 Сергій Миколайчук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018