Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тиждень аудиторних занять

З 10 по 15 березня на кафедрі дизайну Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму ЛНУ імені Тараса Шевченка пройшов тиждень аудиторних занять.

Майбутні дизайнери-графіки отримали практичні навички роботи з графічними редакторами та принципами проектування графічних об’єктів і предметного середовища за допомогою комп’ютерних технологій.

Студенти-дизайнери випускних курсів отримали консультації щодо складання державних іспитів. Майбутні викладачі, а саме студенти, що навчаються в магістратурі за спеціальностями «Графічний дизайн» та «Дизайн інтер’єру», отримали можливість пройти педагогічну практику на базі університету та здобути навички організації навчального процесу.

«Саме для студентів наших професій – художників та проектувальників, аудиторні заняття дуже важливі, – відзначає завідувачка кафедри дизайну Ганна Овчаренко, – вони надають студентові можливість тісної взаємодії з викладачами, сприяють обміну ідей та обговоренню творчих задумок».

Корисним тиждень аудиторних занять став і для викладачів кафедри. Вони змогли провести консультації щодо проведення майбутніх Днів науки, які традиційно проходять в університеті у квітні місяці. Цього року, зважаючи на ситуацію в якій опинився виш, усі заходи планується провести в інтерактивному режимі – у вигляді он-лайн конференцій та вебінарів.

 ***

Попит на професію дизайнер в Україні все збільшується. Тому, в умовах сучасного розвитку економіки підготовка професіоналів для цієї галузі набуває значущості. У нашій країні дизайн у деякій мірі розглядається в якості прикладної галузі. Але ж професійні дизайнери працюють в різних сферах діяльності – починаючи від модельного бізнесу, закінчуючи розробкою малих архітектурних форм.

Кафедра дизайну ІТОТТ ЛНУ уже декілька років готує спеціалістів дизайнерів, які, на погляд викладачів, можуть якісно вплинути на розвиток багатьох секторів економіки. Дизайнер-графік сьогодні затребуваний в будь-якій сфері, де присутня рекламна складова. А це – майже всюди. Тому даний напрямок професійної підготовки стає все більш популярним. Студенти-випускники інституту вже сьогодні успішно працюють на різних підприємствах майже в різних куточках України та інших країнах. Серед них Юлія Чорнощокова – дизайнер поліграфічної продукції в компанії Printstore Group (м. Київ), Дар’я Несмєянова – консультант з дизайну інтер’єра (м. Київ), Марина Батовкіна – дизайнер з художнього розпису нігтів Авторської школи «Том Арт» (м. Могильов, республіка Білорусь). Є серед випускників кафедри і ті, хто обрав для себе місію навчання наступного покоління дизайнерів. Прийма Ольга – магістрант кафедри, працює викладачем в Луганському обласному коледжі культури і мистецтв та в художній школі у місті Кремінна.

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019