Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Проект «Прогресивне управління університетом» триває

Завідувач кафедри романо-германської філології взяла участь в освітній поїздці до м. Брно, Чеської Республіки.

Участь в освітній поїздці на тему оцінювання якості до м. Брно, Чеської Республіки прийняла участь завідувач кафедри романо-германської філології проф. Шехавцова С.О. Освітня поїздка здійснювалася за підтримки Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та American Councils for International Education у межах проекту «Прогресивне управління університетом», який реалізовує Університет Т. Г. Масарика та Чеською агенцією розвитку.

Головна мета проекту «Прогресивне управління університетом» – сприяти подальшому розвитку вищої освіти в Україні за допомогою навчання представників університету, які задіяні у сферах, що є важливими для ефективного управління університетом та інтернаціоналізації.

В межах освітньої поїздки було обговорено наступні аспекти: управління та оцінювання академічної якості; підтримка процесів акредитації в області навчання, концептуальна та методична підтримка кампанія створення, розвитку та оцінювання навчальних програм; нові тренди в освіті – привабливість спеціальностей, акредитація програм, проекти, професійна практика студентів; творча та наукова діяльність як найбільш вагомий показник якості; студентська самоврядування, залучення студентів до управління факультетом та університетом, оцінювання навчання студентів та випускників, значення Сенату факультетів та університету.

В контексті проекту була організована освітня спеціалізована екскурсія CEITEC – Central European Institute of Technology, де було представлені останні досягнення науки і техніки, а також була організована  зустріч із послом паном Євгеном Перебийнісом, на якій учасники представили вищі освітні заклади з усієї України. В ході зустрічі панувала атмосфера спільності поглядів щодо освітнього майбутнього України і піднесення академічного поступу! Пан посол побажав нам у цих складних умовах наснаги і завзяття у провадженні освітньої діяльності та вихованні молоді України на Сході!

Результатом освітньої поїздки до м. Брно був обмін європейським досвідом, зокрема університету Т. Г. Масарика з університетами України щодо якості управління освітнім процесом у ВНЗ. Перспективою співпраці вбачаємо у запрошенні представників Американської Ради для проведення дводенного тренінгу у квітні 2018 року для студентів факультету іноземних мов на тему академічної доброчесності і проблеми уникнення плагіату в процесі написання студентських тез, статей, наукових робіт.  Були налагодженні міжособистісні стосунки із завідувачами кафедр філологічного факультету  університету Т. Г. Масарика. Перспективним напрямком співробітництва для викладацько-професорського складу є спільне проведення та участь у міжнародних конференціях, написання статей у наукових європейських збірниках.

За інформацією факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019