Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у засіданні Колегії

Днями ректор ЛНУ С.Савченко та директор НН ІПП О.Караман взяли участь у засіданні Колегії Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

Колегія відбувалася в м. Сєвєвродонецьку. Тема засідання: «Досягнення освітньої галузі у 2017 році та створення умов для реформування освіти Луганської області».

У роботі колегії взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ольга Петрівна Лішик, начальник Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Юрій Вікторович Стецюк, заступники голів міст, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад з гуманітарних та соціальних питань, начальники територіальних управлінь та відділів освіти, керівники закладів освіти області, представники освітянської спільноти.

Однією з центральних стала доповідь ректора нашого університету Сергія Вікторовича Савченка «Про підготовку вчителів початкової школи до роботи в умовах Нової української школи в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка»

У своїй доповіді С. В. Савченко відзначив, що протягом 97 років існування ЛНУ імені Тараса Шевченка завжди був і залишається лідером, ініціатором та осередком реалізації освітніх реформ. І тепер університет став експериментальним майданчиком для впровадження концепції Нової української школи в регіоні.

Нова українська школа об’єднала університет з усіма суб’єктами освітнього процесу в Україні та на Луганщині – Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти, Національною академією педагогічних наук України, Департаментом освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Луганським обласним інститутом післядипломної освіти, закладами загальної середньої, позашкільної, вищої освіти, завдяки чому ЛНУ імені Тараса Шевченка став активним учасником реалізації Концепції нової школи на всіх етапах – від наукового обґрунтування до впровадження на практиці підготовки вчителів, зокрема початкової школи, які першими почнуть реалізацію концепції «Нова українська школа» вже з 1 вересня 2018 року.

Так, ще у 2015-2016 навчальному році докторів наук, професорів навчально-наукового інституту педагогіки і психології Віталіну Кизилову та Олену Ліннік було включено до складу Науково-методичної ради МОНУ з розробки Державного стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта та залучено до розробки нового Державного стандарту початкової освіти, які було затверджено нещодавно, наприкінці лютого 2018 р.

Уже в лютому 2018 року доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Людмила Варяниця пройшла навчання в межах навчального семінару-тренінгу щодо підготовки тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників початкової школи відповідно до концепції «Нова українська школа» на базі Луганського обласного інституту післядипломної освіти й отримала сертифікат тренера.

Наразі Л. Варяниця вже як тренер спільно зі Старобільським районним методичним кабінетом впроваджує тренінгову програму з підвищення кваліфікації вчителів та заступників директорів шкіл початкової школи Старобільського району щодо роботи в умовах Нової української школи на підставі нових Державних стандартів початкової освіти. Семінари-тренінги проводяться щотижня й розкривають ключові ідеї Концепції нової школи.

Паралельно упровадження тренінгової програми здійснюється й у підготовці студентів випускних курсів спеціальності «Початкова освіта» навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

Студенти направляються на педагогічну практику в школи області, що беруть участь у пілотному проекті та працюють за новими стандартами початкової освіти.

Таким чином, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка є безпосереднім ініціатором, розробником і учасником ключової реформи Міністерства освіти і науки – Нової української школи, мета якої –створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й формувати компетентності та вміння застосовувати їх упродовж життя для особистісної та професійної самореалізації.

За інформацією НН ІПП

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019