Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Міжнародний день рідної мови

Факультет української філології та соціальних комунікацій відзначив Міжнародний день рідної мови.

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято має важливе значення, адже саме мова є найбільшим надбанням  будь-якого народу.

Не оминули увагою день рідної мови в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. Факультет  української філології та соціальних комунікацій влаштував святкові посиденьки, на які зібрались справжні шанувальники рідної української мови.

Молодь підготувала гуморески і коротенькі театралізовані  виступи.  Студенти коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка презентували вірші своєї викладачки Наталії Клименко. Вона  говорить: «Я надихаюсь мовою. Це щастя – уміти насолоджуватись колоритною гамою звуків, творити неповторну мелодику, яка стає джерелом поетичного сприйняття дійсності».

І на цьому не зупинились. Завідувач кафедри історії України Олександр Набока спробував відтворити закарпатське діалектне мовлення, прочитавши вірш ужгородського поета Павла Чучки.

Тим часом організатори заходу Валентина Лєснова, Марина Волошинова та Світлана Негодяєва підготували вікторину на знання рідної мови та провели конкурс на написання  чи то вірша, чи то прозового твору, у  якому кожне слово починалося б на  ту саму літеру. Переможцями в цьому конкурсі стали наймолодші учасники – студенти коледжу. За це організатори  подарували їм книгу  з пропозицією започаткувати флешмоб «Читаймо українською».

Сподіваємось, що такі посиденьки стануть доброю факультетською традицією.

Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019