Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Футбол – любов моя»

Турнір з футзалу під таким гаслом був проведений в університеті до дня закоханих.

Тринадцять команд коледжів, ліцеїв, факультетів та інститутів вели боротьбу за почесний приз. На першому етапі команди були розподілені на чотири групи де визначали своїх переможців, а потім переможці груп розіграли кубок ректорату турніру «Футбол – любов моя».

У групі «А» фаворитом вважалися представники навчально-наукового інституту історії міжнародних відносин та соціально політичних наук. Команда не один турнір грає одним складом, тому і в цій групі вони виділялися своєю грою. Спочатку, в першій грі, досить впевнено переграли молодь РЦПО-1 Старобільське відділення з рахунком 6:2, а в другому матчі переграли другу команду КЛНУ 4:0. До речі, Коледж Луганського національного університету заявив на турнір три команди і всі вони показали досить непогану гру. А їх перша команда грала в фінальному матчі.

У групі «Б» було чотири команди і єдина путівка до фінальної четвірки була розіграна між РЦПО-2 та ННІПП-2. До цього вони переграли своїх супротивників з КЛНУ-2 та ННІІМВСПН-2. Початок матчу був інтригуючим, уже на першій хвилині матчу РЦПО-2 виходить вперед, та більше розвинути свій успіх не вдалося. Суперник навпаки чотири рази примушував їх розпочинати гру з центра поля. Рахунок 4:1 на користь ННІПП-2.

Найбільш видовищний та драматичний за накалом емоцій футбол продемонстрували команди, що потрапили до групи «В». Гравці цих команд досвідчені, за їх спиною не один футзальний турнір не лише в рамках університетських змагань.  

У першому матчі цієї групи зустрічалися давні суперники «ФПН-1» – «Old-ІТОТТ». Раніше перемогу святкували «ітотівці». І цього разу фортуна не відвернулася від них. Вони першими відкрили рахунок, на 1 хвилині відзначився Денис Мордовцев. Більше володіли м’ячем і довели матч до логічного завершення перегравши суперника з рахунком 4:2.

Друга гра ННІПП-1-СК проти факультету природничих наук – 1. Обидві команди демонстрували добротну гру і перед початком гри фаворитом вважалися команда «ННІПП-СК». Та гра спростувала всі прогнози. Перший тайм був повністю за об’єднаною командою, та перетворити ігрову перевагу в гольову не вдалося. Відмінно захищав останній рубіж голкіпер факультету Артем Гуртовий. Другий тайм був дещо схожим на перший. А от основна відмінність в тому, що «ФПН-1» став більш уміло контратакувати і як наслідок винагородою такої гри стали чотири забиті голи в ворота «ННІПП-СК», які захищав Петро Ярошенко. Рахунок гри 4:2 на користь «ФПН-1». У заключному матчі в групі зустрілися «ННІПП-СК» – «Old-ІТОТТ». Першим, щоб вийти до фінальної четвірки потрібна лише перемога і з різницею не менше ніж в 3 голи, другу команду влаштовувала і нічия. Численні вболівальники стали свідками захоплюючого поєдинку від першої до останньої хвилини. Після програшу в першій грі «ННІПП-СК» змінили тактичний малюнок гри. На вістря атаки вийшов досвідчений гравець Дмитро Зінченко, який значно оживив атакуючі дії команди, що в кінцевому рахунку і позначилося на результаті. Швидка гра в нападі і надійний захист Олександра Силкіна та Олексія Подибайла і такий бажаний результат для команди. Перемога з рахунком 3:0 і вихід до фінальної четвірки.

У групі «Д» впевнено зіграли футзалісти першої команди Коледжу Луганського національного університету. Спочатку з рахунком 6:1 завдали поразки ФПН-2, а потім ННІТОТТ з рахунком 4:0, і також стали учасниками фінальної четвірки турніру «Футбол – любов моя». У першому матчі протистояння «Істориків» проти «ННІПП-СК» інтрига існувала лише в першому таймі. «Історики» відчайдушно вели боротьбу і на гол суперника відповідали своїм голом. Та пропустивши в другому таймі гол на перших секундах команда дещо здала, а «ННІПП-СК» навпаки збільшили оберти, провівши ще два м’ячі в ворота, що захищав Ігор Соловарь. Кінцевий рахунок 6:4 на користь «ННІПП-СК».

Інший за напругою був матч ННІПП-2 проти КЛНУ-1. Перевага відчутна була на стороні колежанських футзалістів, які практично вже в першому таймі оформили собі путівку до фінальної гри, вигравши його з рахунком 4:1. А на останній хвилині другого тайму Михайло Шамриха встановив остаточний рахунок 5:1 і в фіналі КЛНУ грає проти «ННІПП-СК».

На матч за третє місце вийшли команди ННІІМВСПН-1 та ННІПП-2. «Історики» першими відкрили рахунок на 3 хвилині, відзначився Павло Ляшко, потім він ще і на 10 хвилині відзначився, і це весь здобуток голів команди в цьому «поєдинку». «Педагоги» перший гол відкрили вже на шостій хвилині, а потім ще шість разів примушували суперника розпочинати гру з центра поля. Фінальний свисток зафіксував рахунок 7:2 на користь «ННІПП-2». І це третє місце.

Надзвичайно цікавий та драматичний був фінал. Молодь КЛНУ-1 проти досвідчених гравців «ННІПП-СК». Більше симпатій серед вболівальників мала команда КЛНУ-1. За такої підтримки вони активніше розпочали гру і вже на 10 хвилині відзначився Данило Негоденко, а в кінці тайму гол зі штрафного забиває. Михайло Шамриха. Перший тайм, рахунок 2:0 на користь КЛНУ-1. Але досвід є досвід і на старті другого тайму протягом однієї хвилини відзначаються Дмитро Зінченко та Олександр Силкін. Ця ситуація дещо вплинула на ігрові кондиції молоді, вони більше притиснулися і поплатилися за це. Вже через п’ять хвилин Олесандр Силкін вдруге відзначається і виводить «ННІПП-СК» вперед, та втримати перемогу об’єднана команда в основний час не змогла. За шість хвилин до закінчення гри рівновагу відновлює Михайло Шамриха, влучним ударом у верхній кут воріт. Це вже 5 гол Михайла і він стає кращим бомбардиром турніру. Матч закінчився з рахунком 3:3 і тепер для визначення переможця команди пробивали по три шестиметрові удари. Краще з цим впоралися футзалісти «ННІПП-СК», три удари – три голи. Представники КЛНУ спромоглися вразити ворота двічі. Загальний рахунок матчу 6:5 на користь «ННІПП-СК». Вони і стали володарями кубку турніру «Футбол – любов моя». Кращим гравцем визнано Дмитра Зінченка «ННІПП-СК».

Голова спортивного клубу
П. В. Ярошенко

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019