Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Акція, присвячена Міжнародному дню рідної мови

На факультеті природничих наук 21 лютого було проведено акцію, присвячену Міжнародному дню рідної мови.

Історія свята сумна. У 1952 році в Бангладеші, який з 1947 року став регіоном Пакистану, розстріляли демонстрацію студентів. Демонстранти вимагали визнати бенгальську мову державною. Протести, що відбулися згодом, привели до того, що в 1971 році Бангладеш став незалежною державою. Отже, відвойовуючи права мови, люди здобули більше – державу. В Україні це свято почали відзначати з 2002 року.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Студенти факультету природничих наук також приєдналися до святкування Міжнародного дня рідної мови, щоб підкреслити, що мова є душею нації, її генетичним кодом. В рамках акції ректорату, співробітникам та студентам університету було запропоновано дати відповідь на запитання: «Що для Вас значить рідна мова?». За результатами проведення флешмобу було зібрано матеріали та підготовлено відеоролик. Кожному учаснику акції було вручено символічні наклейки.

Давайте усі пам’ятати, що мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Тож нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.

Любіть свою мову й ніколи

Її не забудьте в житті…

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019