Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч-реквієм пам’яті Героїв Небесної сотні

У навчально-науковому інституті фізики, математики та інформаційних технологій відбулася зустріч-реквієм до дня пам’яті Героїв Небесної сотні.

Минуло 4 роки від подій, які змінили країну і життя кожного українця. В наше життя увірвалися втрати, біль та війна. Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу назавжди. Студенти та викладачі зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Людей, яким було не байдуже до майбутнього своєї країни. Як зазвичай, зустріч розпочалась із гімну України. А далі студентки  Аліна Калашникова  та Віра Соловйова розповідали про ті страшні події. З допомогою документальних фільмів учасники зустрічі мали змогу зануритись в події лютого 2014, та подивиться на них очами видатних українських діячів. Продовжився захід зі спогадів Олега Коротоша, українського письменника, поета, представника покоління дев’ятдесятників в сучасній літературі, далі подивились відео Олени Герасим’юк — поета, есеїста, автора збірки «Глухота», лауреата премії «Смолоскип». Ця молода та смілива жінка активно приймала участь в подіях на майдані. Вона відмітила, що безвідповідальне ставлення до себе, до своїх близьких, до країни може привести до жахливих наслідків.

Юлія Величко прочитала вірш про відповідальність кожного із нас за майбутнє України:

Моя хата не скраю

Тому і вмираю я за Україну,

ЇЇ честь та славу.

Пробач мені, мамо, що тебе покидаю,

Бо мушу йти на війну

Проти осатанілої зграї.

Хто зна, чи вдасться мені тебе ще побачить

Та я сподіваюсь,

Що одного ранку прокинешся

Та й мене пробачиш.

Потім настала черга спогадів Мирослава Лаюка, українського поета, письменника і драматурга. Особливо запам’ятались присутнім його розповіді про померлих героїв. Студенти та викладачі інституту вшанували пам’ять загиблих на Майдані Незалежності хвилиною мовчання. Але життя йде і ми повинні зробити усе необхідне, щоб ці жертви були недаремними. І як зазначив Президент України Петро Порошенко, звернення якого прослухали студенти: «Нова європейська країна – ось головний пам’ятник Героям Небесної Сотні». Саме небайдужість і відповідальність перед майбутніми поколіннями допомогла Героям Небесної Сотні захистити європейське майбутнє України. Сподіваємось, що нам, тим хто залишився доробляти справу Героїв Небесної Сотні на землі, вистачить сил та волі створити цей «головний пам’ятник».

За інформацією НН ІФМІТ

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019