Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Виробнича практика

Студенти ІТОТТ проходять виробничу практику в Луганській митниці.

Майбутні фахівці навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму кафедри товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ступеня «магістр» у цьому році отримали можливість пройти виробничу практику в Луганській митниці Державної фіскальної служби України. Керівником виробничої практики студентів є викладач кафедри Михайло Петрович Либань.

Програма практики досить насичена. Студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»  освітньої програми  «Товарознавство та експертиза в митній справі» зі структурою Луганської митниці, функціями структурних підрозділів, вчили чинну законодавчо-нормативну базу, що регулює правові відносини між митними органами, експертними організаціями і суб’єктами ЗЕД та сучасні методи митного контролю окремих товарів. Отримали змогу долучитися до участі огляду та експертизи товарів, транспортних засобів і інших об’єктів, що перетинають митний кордон України; розрахувати  суму митних платежів в рамках здійснення конкретних експортно-імпортних операцій; взяли участь в експертизі з визначення якісних, кількісних та вартісних характеристик вітчизняної продукції та продукції зарубіжного виробництва та іншими напрямами діяльності митниці.

На думку студентів, протягом практики на митниці вони отримали гарний досвід. Для майбутніх товарознавців-експертів набуття такого досвіду є неоціненним.

Виробнича практика на митниці є цікавою, але потребує терпіння і високої організованості. Крім того, сам процес влаштування на практику непростий, оскільки, митниця є закритою установою і до практики допускаються лише люди зі спеціальною освітою.

Майбутні експерти задоволені проходженням практики, адже подібний досвід розширює можливості успішного працевлаштування.

Кафедра товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів висловлює щиру подяку колективу митної служби  за співпрацю та високий рівень організації виробничої практики.

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019