Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого навчально-науковий інститут педагогіки і психології відзначив День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Об 11.30 було відкрито фотовиставку «Вони тримають небеса» та виставку книг про події Революції Гідності 2014 року; о 12.30 студенти й викладачі переглянули кінофільм «Зима, що нас змінила».

Перед присутніми виступили директор НН ІПП О. Караман та директор бібліотеки університету М. Починкова.

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інституцькій вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Загинуло близько 100 осіб, десятки осіб пропали безвісти й були поранені. Ця Сотня й стала Небесною…. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

За даними Українського інституту національної пам’яті однією з основних рушійних сил Революції стало українське студентство, яке сприйняло свою відповідальність за майбутнє держави та виступило організуючою силою революційних подій.

Окрім студентства рушійною силою Революції виступили футбольні фанати – як одна з найбільш організованих груп молоді. Наслідком їх спільного виступу стало примирення між групами підтримки окремих футбольних клубів.

Загалом, у протестах брали участь представники різних національностей та різних прошарків населення України – від найманих працівників до представників середнього бізнесу з всіх регіонів України.

Які б висловлювання на адресу учасників  Майдану ви не чули, головне те, що вони хотіли кращого майбутнього для українців. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам.

Усе, що ми можемо зараз – зробити так, щоби жертва цих українців не була даремною.

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років, захищаючи незалежність і цілісність України в боях. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

 

За інформацією навчально-наукового

інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019