Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Масляна

17 лютого на базі Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки відбулося широке гуляння «Масляна прийшла, зиму з двору вигнала».

В театралізованому дійстві взяли участь студенти і співробітники навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук – Роман Бордюг, Ірина Боровенська, Павло Івченко, Валерій Пижов, Станіслав Сидоренко і Євгенія Шевцова.

Усі, хто любить веселощі, сміх і частування прийшли на гуляння! Шкідлива Мара викрала Весну, сховала її в скриню і разом з Ягою не відпускали. Яга зачарувала правоохоронця Василя, обернула його  на вареник. Скоморохи покликали Зиму, щоб та зняла чари. Діти усі разом відгадали загадки, які підготувала Мара, і звільнили  Весну-красну.

Надалі тривала конкурсно-розважальна програма для дорослих та дітей, частування млинцями, пирогами та варениками. Всі із задоволенням пригощали один одного.

Головною подією стало спалювання опудала, точніше ляльки-мотанки. Цей ритуал символізує те, що  все, згоріле у вогнищі, переродитися з попелу на нове й краще. Свято Масляної завжди було символом нового початку. Природа навесні одягається у все нове, а разом з нею і люди залишають всі старі негаразди позаду.    

Свято подарувало купу веселощів, дитячого сміху, веселих танців, завзяття і щедрі пригощання.

Смачні призи для учасників конкурсів надані головою наглядової ради, народним депутатом України В. С. Курилом і партією «БПП «Солідарність».

За інформацією НН ІІМВСПН

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019