Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Звана вечеря»

13 лютого в гуртожитку Луганського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено традиційний конкурс «Звана вечеря».

Захід відбувся за ініціативою студентської ради гуртожитку навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

Крім студентів НН ІПП у конкурсі взяли участь студенти навчально-наукових інститутів торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму й історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук.

Не секрет, що у світі існує величезне розмаїття страв і рецептів. Кожній національній кухні властиві власні риси: використання певних продуктів і способів їхньої обробки, посуд, у якому подається їжа, дотримання специфічних традицій і навіть ритуалів у споживанні їжі. Продукти, які складають основу кухні тієї чи іншої національності, залежать від природних особливостей та географії місцевості. Наші студенти представили національні кухні таких країн: Україна, Білорусь, Грузія, Арменія, Франція, Туреччина, Греція, Китай, Іспанія та ін.

Чого тільки не скуштували студенти та журі: і борщ з пампушками, і млинці з різними начинками, і деруни зі сметаною, і пельмені з варениками, і домашні ковбаси з сальцем, і піцу, картоплю, м’ясо; різні коктейлі, узвар, сангрію, сік, різноманітні соуси.

Кожна команда прикрасила кімнату в національному стилі, обрала відповідний одяг, розповіла про традиції та особливості кухні кожної країни.

Як бачимо, наш світ настільки великий, і його населяє така кількість народів й етносів, що скласти повну уяву про рецепти планети – задача нездійсненна, але студенти університету впоралися з цим та всіх гостей  познайомили з національною кухнею різних країн і народів. Склалося таке враження, що ми здійснили безвізову подорож по країнам світу. Результати конкурсу «Звана вечеря» виявилися такими:

  • І місце – 11 кімната «Китай»;
  • ІІ місце – 18 кімната «Білорусь»;
  • ІІІ місце – 20 кімната «Україна». 

Журі у складі директора НН ІПП О. Караман, заступників директорів НН ІПП, НН ІТОТТ, НН ІМВСПН – В. Пушко, М. Чумак, І. Журба вручили призи переможцям та подякували всім студентам за цікаві пізнавальні розповіді про кожну країну, естетику оформлення кімнат та столів, смачні страви.

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019