Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Перший випуск студентів-військовослужбовців

26-27 січня в навчально-науковому інституті педагогіки і психології студенти-військовослужбовці склали фаховий екзамен та захистили магістерські роботи.

21 магістрант спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія» та 3 магістранта спеціальності «Психологія» показали високий рівень фахової підготовки: під час захисту магістерських робіт продемонстрували методологічну грамотність, наукову новизну і практичне значення  результатів роботи; спрогнозували шляхи використання результатів дослідження в професійній діяльності та суспільній практиці.

З появою нової категорії студентів збагатилася і тематика магістерських робіт на кафедрах. Серед нових тем – «Формування соціально-психологічної готовності військовослужбовців до участі в антитерористичній операції», «Використання груп взаємодопомоги в соціальній роботі з внутрішньо переміщеними особами в зоні проведення антитерористичної операції», «Розвиток системи соціальних служб в умовах збройного конфлікту в Україні», «Соціально-педагогічна та психологічна допомога сім’ям із дітьми у період військового конфлікту на прикладі діяльності благодійних організацій» та ін.

Це перший випуск студентів-військовослужбовців, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали і продовжують захищати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Усі вони – представники Західної України: Львова, Тернополя, Хмельницького, Житомира.

Серед магістрантів є хлопці, які пройшли найпекельніші точки бойових дій – Луганський та Донецький аеропорти, Іловайськ, Лутугине, околиці Луганська тощо. І сьогодні вони представляють високопрофесійну українську армію, чи не єдину гордість української нації.

Міцні стосунки між університетом та військовослужбовцями, які наразі закінчують університет, встановилися ще в 2014 році, коли університет було евакуйовано в Старобільськ. Як тільки ми познайомилися з ними, твердо вирішили: наш громадянський обовʼязок – зробити так, щоб подвиг кожного військовослужбовця був по достоїнству оцінений як державою, так і громадянським суспільством. І щоб кожний з військовослужбовців відчував безмежну вдячність за внесок, зроблений у відстоювання незалежності і цілісності України, відновлення і подальший розвиток Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. І стримали своє слово.

Після оголошення результатів захисту студенти-військовослужбовці висловили велику вдячність викладачам Інституту за професійне керівництво науковими дослідженнями; за виділені їм у 2016 році бюджетні місця; за толерантне ставлення й індивідуальний підхід.  Виразили захопленість мужністю, стійкістю та незламністю колективу викладачів і студентів університету. Запевнили, що зроблять усе, щоб наблизити перемогу.

Дорогі хлопці! Бажаємо вам богатирського здоров’я, психологічної стійкості при виконанні покладеної на вас місії, надійного оточення, родинного тепла, звершення всіх мрій і бажань. А всім нам – блискучої ПЕРЕМОГИ!

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019