Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

У ЛНУ відбулося планове засідання вченої ради.

На порядку денному розглядали два основних питання:

  • про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2017 р.
  • про результати наукової діяльності університету в 2017 році та завдання на 2018 рік.

На засіданні вченої ради було вручено почесно знак «Заслужений діяч науки і техніки України» доктору фізико-математичних наук, професору, завідувачу кафедри алгебри та системного аналізу Анатолію Жучку.

З доповіддю про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2017 р. виступила Тетяна Бережна. Заслухавши й обговоривши доповідь головного бухгалтера університету, вчена рада відзначила, що фінансово-економічна діяльність університету в 2017 році проводилася за рахунок коштів державного бюджету як загального, так і спеціального фондів.

Кошти загального фонду державного бюджету університету використано на заробітну плата та нарахування стипендій, комунальні потреби, видатки на утримання на повному державному забезпеченні дітей-сиріт, придбання навчальних матеріалів та обладнання, виплату одноразової грошової допомоги випускникам університету.     

Кошти, отримані за рахунок надання платних послуг та інших джерел власних надходжень, використано на виплату заробітної плати з нарахуванням, реставрацію та капітальний ремонт, придбання обладнань довгострокового використання, комунальні послуги та утримання університету.

Певну частину коштів використано на придбання матеріалів для забезпечення навчального процесу, службові відрядження,  виплату допомоги на оздоровлення й надання матеріальної допомоги.

З доповіддю про результати наукової діяльності університету в 2017 році та завдання на 2018 рік виступила проректора з науково-педагогічної роботи Олена Клімочкіна. Співдоповідачами виступили Світлана Вовк та Анатолій Жучок.

Заслухавши й обговоривши звіти, вчена рада відзначила, що в 2017 р. діяльність науково-педагогічного колективу була спрямована на відновлення науково-дослідної бази університету, покращення якісного кадрового складу, інтеграцію наукових досліджень та освітньої діяльності.

Під керівництвом учених університету захищено 4 докторських і 19 кандидатських дисертацій. У 3 спеціалізованих учених радах захищено 1 докторську і 16 кандидатських дисертацій.

Протягом 2017 року в університеті проведено 4 міжнародних, 16 всеукраїнських та 9 регіональних конференцій. На базі відокремлених структурних підрозділів організовано та проведено 6 наукових заходів (ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», ВП «Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці», ВП «Брянківський коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка»).

Традиційно в університеті проводився І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, на який було подано 89 робіт молодих науковців. 4 студенти стали переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 1 студент – переможець II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади. Крім того, 11 студентів університету стали переможцями інших конкурсів (Міжнародного конкурсу «Мій рідний край», ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, VВсеукраїнського дистанційного конкурсу студентських і учнівських наукових робіт із соціальної педагогіки/соціальної роботи, ІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, Регіонального конкурсу з програмування).  

Разом з тим учена рада відзначила, що в організації наукової роботи університету є певні труднощі та недоліки.

Серед різного було затверджено заключні та проміжні анотовані звіти науково-дослідних робіт, рекомендовано до друку наукові видання.

Вчена рада підтримала кандидатуру директора Інституту української мови НАН України, доктора філологічних наук, професора П.Ю. Гриценка до участі у конкурсі на обрання членом-кореспондентом НАН України зі спеціальності «українська мова».

Чумакова Марина, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019