Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День соборності України

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили День соборності України.

Протягом багатьох століть поневолення найзаповітнішою мрією українського народу були незалежність, свобода та суверенність. Відомі світочі науки, митці, майстри літературного слова докладали зусиль для відродження української нації та відтворення власної державності. Незважаючи на вікові протиріччя та імперські амбіції загарбників, український народ довів, що ідентичність та національна гідність є ключовими позиціями для створення власної незалежної держави.

Жовто-блакитною вишиваною стрічкою День Соборності ввійшов в урочистий календар історії України як свято Незалежності та Соборності української держави.

Вшановуючи велике історичне значення  об’єднання Української  Народної  Республіки  і  Західноукраїнської  Народної Республіки для утворення єдиної української  держави, студенти Коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відвідали Луганський обласний краєзнавчий музей.

Співробітники музею розповіли молоді про історію нашої країни, акцентували увагу на важливій ролі козацтва та конституції Пилипа Орлика у розвитку України. Студентів ознайомили із процесом становлення нової епохи української державності, наголосили на важливій ролі кожного громадянина у розвитку європейської країни.

Присутні переглянули презентацію та ознайомилися з експозиціями, присвяченими Дню соборності України та річниці визволення Старобільщини від німецько-фашистських загарбників.

Сьогодні набувають особливого значення цінності соборності, святість унітарності та духовна єдність українців. Кожен рік незалежності України — результат невтомної праці громадян із зміцнення внутрішньої могутності та соборності нашої Батьківщини, її перетворення на сучасну, європейську, процвітаючу країну.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019