Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Презентація роману

1 грудня в бібліотеці університету відбулася презентація нового роману молодої львівської письменниці Вікторії Амеліної „Дім для Дома”.

Роман вийшов у „Видавництві Старого Лева” в 2016 році й на книжковому фестивалі „Запорізька книжкова толока – 2017” здобув перемогу в номінації „Українська художня література: проза” та в спеціальній номінації „Поміж рядків”.

За словами авторки, ця книга „про провину тих, хто вижив, про наслідки туги за минулим, про майбутнє, яке живе поверхом вище. Ще про те, що насправді ніхто нікому не належить, а тільки любить і рятує – від старих воєн і від війни, яка ще навіть не почалася. Цю історію про родину радянського льотчика, що отримав колись квартиру в серці Львова, розповідає пес Домінік. Тільки пес і може розповісти таку історію, бо ж люди надто заплуталися – не знають навіть, якою мовою говорити. … коли всі так старанно забувають минуле, вигадка заповнює порожнечі – і ось уже неважливо, де правда, а де брехня. І тільки маленька дитина ще хоче поглянути – що ж насправді залишили їй у чужій скрині імперії, котрих уже немає, але які досі можуть убивати – просто покликавши за собою. Ну й головне – як почуватися вдома в такому світі?”

Студенти й викладачі університету, не байдужі до слова, залюблені в книгу, не лише обмінялися думками про роман, а й почули відповіді на питання про особливості творчості письменниці, про її світосприйняття, дізналися про її літературні вподобання.

На зустрічі панувала надзвичайно щира, тепла атмосфера.

Презентація відбувалась у межах поїздки письменниці Луганщиною – чотири міста за два дні. Ось що написала Вікторія Амеліна про ці зустрічі на своїй сторінці у Фейсбуку: „Вчора завершилася моя маленька поїздка Луганщиною. Лисичанськ, Сєвєр, Рубіжне і Старобільськ, я вас тепер люблю. А ще люблю Луганськ – розпорошений, переселений, евакуйований. Схований у Сєвєрі, Старобільську й очах луганчан, запакований у валізи й коробки, але живий. Спасибі всім-всім за ці важливі зустрічі зі студентами й викладачами”.

Дякуємо Вікторії за вміння нас почути і зрозуміти! І за книгу, що залишилась на полиці нашої університетської бібліотеки. І за Дома, який оселився в наших серцях.

Модератор зустрічі Валентина Лєснова,
доцент кафедри української філології та загального мовознавства

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018