Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Пам’ятаємо свою історію

У Старобільському гуманітарно-педагогічному коледжі відбувся захід до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Під час заходу студенти згадали про те, що Голодомор 1932–1933 років в Україні – це одна з найбільших гуманітарних катастроф в історії людства, це найжахливіший злочин тогочасного режиму, в результаті якого загинули мільйони українців. Трагедія голодомору замовчувалася протягом багатьох десятків років, так влада намагалась приховати правду.

Сьогодні законодавчо визнано, що Голодомор 1932–1933 років в Україні є геноцидом українського народу, а історичний факт цього злочину визнано в офіційних документах більшості країн світу. 

Цікаві історичні факти, зворушливі рядки художніх творів, вражаючі документальні кінокадри – все це не залишило байдужим жодного з присутніх.

На знак вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні було  запалено символічну поминальну свічу.

Студенти наголосили на тому, що любити рідну землю, бути патріотом своєї держави – значить шанувати її минуле і робити все можливе заради щасливого майбутнього: гарно вчитися й добросовісно працювати, шанувати батьків і піклуватися про підростаюче покоління, вірити у свої сили й допомагати іншим, знати історію своєї держави й зберігати народні традиції та примножувати їх. Свою любов та патріотичні почуття вони висловили в написаних власноруч творах, присвячених рідній землі й тим, хто її захищає.

Девізом заходу стали рядки вірша, який написала студентка 4 курсу коледжу Поліна Заставецька:

Ми хочемо жити по закону

В своїй країні… Мирно  жити…

На завершення заходу студенти розрізали коровай як символ  достатку й щедрості  українського народу та надії на щасливе й мирне майбутнє.

За інформацією Старобільського

 гуманітарно-педагогічного коледжу

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019