Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День писемності у РЦПО

У Регіональному центрі професійної освіти проведено Тиждень української мови. 

Уже традиційно в Старобільському відділенні ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»  урочисто пройшов Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою:

  • Відкриття тижня – проведення акції « Мова наша – серце наше!»
  • Проведення інформаційних хвилинок на уроках української мови:

«Чому День української писемності та мови відзначається в День вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця», « Значення мови в житті людини».

  • Спільний захід Старобільської центральної районної бібліотеки та викладачів української мови та літератури відділення – Сергієнко Марина Олександрівна, Плосконос Олена Сергіївна – « Я знаю силу слова!».
  • Мовний полілог «Українська мова – дотик до душі!»
  • Урочисте відкриття та проведення І етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
  • Всеукраїнський диктант національної єдності

ХVІІ радіодиктант національної єдності, який у День української писемності та мови транслювався на Українському радіо, став святом для всіх його учасників.  Писали учні та викладачі  – усі, хто бажав, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання, можливість відчути себе єдиною великою українською сім’єю.

  • Розважально – розвивальна гра «Хто кращий?», де учні збагачували знання про мову, застосовували знання мови практично, вчилися правильно висловлювали свої думки.

Класні керівники в навчальних групах провели години спілкування: «Як ми говоримо», «Слово в душі – душа у слові».

Учні та викладачі мали нагоду ще раз осмислити роль української мови в житті окремої людини  та цілої держави. Ми маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

                                         За інформацією методичної служби
Старобільського відділення
ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка»

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018