Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Церемонія відкриття

У Старобільську відбулась церемонія офіційного відкриття Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні («English Access Microscholarship Program» – скорочено Access).

Церемонія відбулася 9 листопада на базі Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Горького. Програма Access проводиться за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки.

Міжнародна неприбуткова організація Project Harmony, Inc. (робоча назва PH International) у партнерстві з організаціями, що активно працюють з дітьми і молоддю, реалізує заходи в рамках програми Access у 17-ти регіонах України. Разом з Луганською обласною універсальною науковою бібліотекою імені М. Горького,  велику організаційну і логістичну підтримку Програмі Access у Старобільську надають також Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Викладачі нашого університету Олена Калашнік і Оксана Ласій – розробили плани занять і вже почали працювати зі студентами.

Участь у церемонії відкриття взяли Аташе з питань вивчення англійської мови Посольства США в Україні  Джон Силвер і Директор Офісу програм вивчення англійської мови Державного департаменту США  Джозеф Букбайндер. «Я не так давно на посаді директора , і це моя перша можливість виїхати на відкриття програми ,тож у мене не було сумніву,  яку країну ми відвідаємо першу. Це знак, що Україна підтримує нас, і це дуже важливо для мене.», – наголосив Джозеф Букбайндер.

Програма Access  здійснює свою діяльність у США з 2004 року, в Україні – з 2008 року. Україна є однією з 80 країн, де провадиться програма  Access. На сьогодні вже є 45 українських випускників і 490 студентів. Тут задіяні і міста, що опинились в зоні АТО, і такі великі міста, як:  Харків,  Житомир,  Полтава.

Access надає можливість дітям 13-15 років з малозабезпечених і соціально вразливих родин, в тому числі переселенцям і молоді з особливими потребами, безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їх культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України. Щоб стати учасником програми необхідно пройти співбесіду, за результатами якої і обирають студентів. Навчання здійснюється протягом 2- 3 років, і по завершенню всім студентам будуть видані сертифікати, а також пропозиція участі у інших програмах, наприклад, Flex (це програма обміну  учнів). Про це розповіли Джон Сілвер та Джозеф Букбайндер.

У жовтні 2017 року одна група з 20 дітей вже розпочала перші заняття в рамках Програми Access у м. Старобільську. Заняття розраховані на 360 годин (близько 2 років) і триватимуть до серпня 2019 р. Учасники програми безкоштовно забезпечуються підручниками. В рамках програми буде проведена інтенсивна навчальна сесія на базі дитячого табору під час літніх канікул. Хоча від кандидатів на участь у програмі не вимагається високого рівня знань з англійської мови, вони все ж повинні засвідчити свою загальну належну успішність в школі і мотивацію до навчання.

На питання «Чому програма розрахована саме для такої вікової категорії?» – Джон Сілвер впевнено відповідає: «Наша практика показує, що з дітьми такого віку дуже добре і ефективно працювати. Бо вони не навантажені ні іспитами, ні роботою, а тому матимуть час на вивчення англійської мови».

Під час відкриття Програми Access студентам, які успішно пройшли відбір до програми, були вручені листи від Посольства США в Україні, що засвідчують їх участь.

Діти приготували для гостей привітання та презенти: пісню та календарики, зброблені власноруч, з фотографіями Старобільська. Після завершення офіційної частини свята, спілкувались  з гостями. Вони поділились своїми враженнями. За їх словами, це було дуже круто і незабутньо.

Джон Сілвер і Джозеф Букбайндер подякували за теплий прийом і сказали, що обов’язково повернуться наступного року.

Олена Смитаніна, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019