Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День писемності

Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили свято української писемності.

9 листопада в Україні традиційно святкують День української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році , його відзначають на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця  і починається українська писемна мова.

2000 року було започатковано нову традицію – написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який звучить в ефірі Українського радіо. Це унікальна подія, мета якої – об’єднання усіх небайдужих навколо українського слова. Викладачі та студенти  Луганського національного університету імені Тараса Шевченка не могли оминути цієї традиції.

Тож сьогодні студенти, викладачі та співробітники нашого університету зібрались разом у науковій бібліотеці ЛНУ. Перед початком написання диктанту декан факультету української філології та соціальних комунікацій  Тетяна Степанівна Пінчук розказала про історію творення  свята і згадала слова Дмитра Білоуса: «Через мову щиро і правдиво одкривається наш білий світ».

Написання диктанту стало уособленням єдності не тільки нашої Батьківщини, а й Альма-матер, оскільки до акції долучилися представники навчально-наукових інститутів та факультетів, співробітники,  студенти, які проявили духовну єдність з українським народом та національними традиціями і продемонстрували знання з правопису рідної мови.

По завершенню написання диктанту студенти поділились своїми враженнями. За їх словами диктант був складним,  але його написання – це чудова нагода поновити свої знання.  І зараз вони очікують на результати, які зовсім скоро з’являться на сайті нашого університету.

 Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, це наша душа та національна гордість. Свято писемності є уособленням краси та мелодійності рідного  слова, приводом глибше поринути в історію нашої країни та згадати імена тих, хто долучився до боротьби за свободу і незалежність Батьківщини.

Олена Смитаніна,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018