Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Професор отримав Президентську стипендію

Професор Луганського національного університету отримав Президентську стипендію в галузі культури і мистецтва.

Відповідно до Указу Президента України (№282 від 25 вересня 2017 р.) «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва» було призначено дворічну державну творчу стипендію професору, доктору мистецтвознавства, заслуженому діячу мистецтв України, завідувачу кафедри музичного мистецтва та хореографії Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Сташевському Андрію Яковичу.

Сташевський А.Я. – відомий український музикант, композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч, голова Луганської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки, член Правління Асоціації баяністів та акордеоністів України. Він є автором творів для баяна, камерно-інструментальної та симфонічної музики, яка виконується відомими музикантами та оркестрами. Так, симфонічна сюїта А. Я. Сташевського «Давньокиївські фрески» неодноразово виконувалася симфонічними оркестрами Луганська, Харкова, Полтави у їх концертних програмах, а в 2016 році вона з успіхом була представлена в столиці України на головному вітчизняному фестивалі академічної музики «Київ-Музік-Фест».

У науковому доробку А.Я. Сташевського налічується понад 150 публікацій, зокрема 4 монографії, що присвячені теоретичним проблемам сучасної баянно-акордеонної музики. Митець постійно бере участь як член журі в різних міжнародних музично-виконавських конкурсах і фестивалях в Україні, Польщі, Словенії, Сербії, Боснії і Герцеговині, Росії, виступає з лекціями і майстер-класами. Колектив навчально-наукового інституту культури і мистецтв вітає Андрія Яковича та бажає йому нових творчих досягнень.

За інформацією ННІКМ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018