Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Хай пісня скликає друзів» відновлює роботу

Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» відновлює свою роботу на Буковині у рамках проекту «Схід + Захід».

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, в якому походив конкурс вісім років поспіль із 2007 року за підтримки Народного депутата України Віталія Курила, виступає співорганізатором заходу спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Ідея створення міжнародного фестивалю належить кандидату педагогічних наук, доценту Ользі Чуріковій-Кушнір (нині – доцент ЧНУ імені Юрія Федьковича).

«Через складну ситуацію на Сході країни, наш університет вже кілька років знаходиться в евакуації, що створює певні труднощі для традиційного проведення музичного свята. Сумно і болісно через це, та водночас ми радіємо, що конкурс-фестиваль відроджується, бо за ним майбутнє», – коментує подію ректор Сергій Савченко.

Нагадуємо, що участь у конкурсі беруть молоді таланти віком від 3 до 27 років у кількох номінаціях: хоровий спів, вокал-дебют, вокальні ансамблі, а також сольний спів – академічний, народний, естрадний. За вісім років гран-прі конкурсу виборювали учасники найскладнішої номінації – «Хоровий спів». Саме з цієї номінації й починався колись фестиваль.

Додаткову інформацію про захід можна знайти на офіційному сайті «Хай пісня скликає друзів» http://festchoral.luguniv.edu.ua/, який розроблено відділом комп’ютерної поліграфії та дизайну Центру інформаційних технологій ЛНУ імені Тараса Шевченка. До речі, спеціалісти Центру, якому цього року виповнюється 15 років, входять до творчої групи конкурсу-фестивалю з самого початку.

IX Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» відбудеться 23-27 квітня 2018 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (прийом документів на участь із 1 січня до 1 лютого 2018 р.).

Оргкомітет Конкурсу-фестивалю

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018