Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Викладачі-іноземці підтримують українських студентів

Викладачі з Японії, Туреччини, США та Китаю надають підтримку українським студентам. Іноземці як і раніше беруть участь у житті ЛНУ.

Зарубіжні колеги підтримують зв’язок з українськими вченими і студентами, допомагають отримувати іноземні гранти і писати творчі роботи. Викладачі-іноземці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в кінці весни минулого року вимушено покинули неспокійний Луганськ. Однак, за їхніми словами, із нетерпінням чекають його звільнення, щоб повернутися туди знову. «Я нещодавно спілкувалася з одним з наших викладачів японської мови Такаші Ітозава. Він прожив у Луганську більше 10 років, і наше місто назавжди залишилося в його серці. Тут він зустрів свою любов, тут народилися його діти. А скільком студентам він дав знання! Рахунок іде не на десятки, на сотні. Тому, звичайно, він чекає повернення в Україну, у Луганськ, у наш університет», – розповіла про своє листуванні з іноземним колегою завідуюча кафедрою східних мов ЛНУ Наталія Федічева.

За словами студентів, допомогу і підтримку також надає викладач англійської мови з США Олександр Леннарц. Він, так би мовити, з перших вуст розповідає про нові програми навчання, допомагає отримувати гранти на вивчення мови за кордоном. І одне з найголовніших, на думку Наталії Володимирівни, студенти спілкуються із прямим носієм мови. Це незамінна практика, вважає Федічева.

Не забувають про українських студентах і подружжя з Туреччини. Бахар Тетік і Угюр Тетік викладали турецьку мову у ЛНУ більше 4-х років. Вони підтримують тих, хто опинився у вимушеній евакуації, і сподіваються разом з ними повернутися в український Луганськ. Подружжя хочуть продовжити викладати і разом з тим вступити до аспірантури у ЛНУ, зазначила Наталія Федічева.

Крім того, у виші нагадали, програми з обміну студентами зі світовими університетами як і раніше працюють, за кордоном тривають стажування, а всі договори про міжнародне співробітництво в силі.

news_mac20_15_4

Прес-центр ЛНУ (м. Старобільськ)

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019