Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Жіноча першість з футболу

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася першість з футболу серед жіночих команд.

Десять збірних команд змагалися за кубок ректорату. На першому етапі команди були розподілені на дві групи, де вони зіграли між собою за коловою схемою, і по дві кращі потрапили до фінальної четвірки.  До групи «А» ввійшли команди КЛНУ, ФУФСК, НН ІПП‒1 (першокурсники), НН ІЕБ та минулорічний переможець першості ‒ дівчата Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу. Саме представники цього закладу вважалися основними фаворитами на перемогу цьогорічної першості. Дівчата під керівництвом викладача коледжу Євгена Решетила активно готувалися до змагань. Гра команди  підтверджувала серйозні наміри повторити успіх минулого року. Вони впевнено провели груповий турнір долаючи своїх суперників. Чотири гри ‒ чотири перемоги. Інтрига групи розгорнулася в боротьбі за друге місце між представниками КЛНУ та НН ІЕБ. Зігравши між собою внічию 1:1, команди намагалися якомога більше забити м’ячів у ворота суперника в інших матчах перемагаючи їх. Краще з цим справилися «економісти» здобувши дві перемоги, а от  колежани ведучи в рахунку програли НН ІПП, бо допустилися прикрої помилки на останніх хвилинах і пропустили гол. Нічия 1:1, третє місце в групі і до фіналу вийшли команда ННІПП.

До групи «В» потрапили НН ІІМВСПН, ФПН, НН ІТОТТ, НН ІПП-2 (старшокурсники), РЦПО Старобільське відділення. Рівні шанси для всіх команд щодо виходу до фіналу. Краще цим шансом скористалися дві команди: НН ІПП-2 та РЦПО. У першому поєдинку, граючи між собою, вони розійшлися нічиєю з рахунком 0:0. Потім здобули по дві перемоги та по одній нічиїй, і набравши по 8 очок стали фіналістами першості.

Фінальні ігри значно відрізнялися від групових. Кожна з команд, виходячи на матч, прагнула лише перемоги. Всі поєдинки були емоційні ‒ дівчата не шкодували ні себе, ні суперника. Вже перший фінальний поєдинок СГПК‒НН ІПП-2 показав, що колежанам важко буде відстояти титул переможців. За вісім хвилин до закінчення гри рахунок 1:1. І лише дві фатальні помилки Тетяни Мартиненко, що захищала ворота НН ІПП-2, дозволили колежанам виграти з рахунком 3:1. Другий матч НН ІЕБ‒РЦПО. Досить впевнено розпочали гру «економісти», забивши швидкі три голи в ворота регіонального центру. А кінцевий результат ‒ 4:1 був на користь НН ІЕБ. Принциповим був НН ІЕБ‒СГПК. Команда переможець це і володар почесного трофею ректорату. Та, на жаль, окрім бокової гри численні вболівальники не побачили голів. Нічия 0:0, і повна неясність в турнірні таблиці. Залишався матч СГПК‒РЦПО, який і мав дати відповідь в якій послідовність розташовуються команди. Для того,щоб посісти перше місце СГПК потрібна була перемога з різницею м’ячів не менше чотирьох. РЦПО програвши з такою різницею втратив шанси посісти третє місце. Коли перші дві команди могли змінити ситуацію в турнірній таблиці своєю грою, то НН ІЕБ та ННІПП-2 залишалося лише чекати на фінальний свисток і кінцевий результат гри.                                                                   

Гра розпочалася атакою колежан, і вже на 4 хвилині Дар’я Латишева  відкриває рахунок. М’яч протягом першого тайму більше гостює на половині майданчика РЦПО, бо повторити успіх колежани не могли. Тайм закінчується з рахунком 1:0.

В заключній десятихвилинці ініціативою володіли футзалістки СГПК, Катерина Гойденко на 14 хвилині забиває гол. Але прикра помилка в захисті, і через хвилину Ольга Булавицька з РЦПО відіграє один м’яч. Цей гол у кінцевому рахунку і вивів РЦПО на третє місце. За кращою різницею забитих та пропущених м’ячів переможцем першості стає команда НН ІЕБ, другі СГПК. РЦПО та ІПП-2 в боротьбі за третє місце набрали по 1 очку між собою зіграли внічию 1:1, при рівній різниці м’ячів, але РЦПО забили в ворота  суперника на один гол більше і посіли третє місце.

Вже стало традиційним в ігрових вирах спорту визначати кращого бомбардира та кращого гравця. Кращим бомбардиром з 8 м’ячами стала Ірина Плясуля (НН ІЕБ), а загалом 24 гравці протягом першості забивали голи. Кращим гравцем стала капітан команди СГПК Олена Чурсіна.

 Голова спортклубу
Петро Ярошенко

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019