Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Інтерв’ю з військовослужбовцем

Військовослужбовець І.О. Сирота під час інтерв’ю напередодні Дня українського козацтва розказав про непросту долю захисника держави.

Вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності країни, військових традицій і звитяг українського народу є запорукою розвитку держави. І.О. Сирота – військовослужбовець Збройних Сил України, який дав відповідь на актуальні питання, які цікавлять викладачів та студентів.

  • Ігоре Олеговичу, яке значення має сьогодні звання захисника своєї країни і що воно значить особисто для Вас?

Захисник своєї країни в даний час це людина, яка вважає за потрібне бути в тому місці, де вона затребувана.

  • Вже третій рік поспіль ми святкуємо День захисника України 14 жовтня, одночасно зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Як Ви гадаєте, чи варто відходити від дат, які були актуальні в минулому?

Я вважаю, що рішення відійти від свят 23 лютого було правильним, адже прадавні традиції українського козацтва відроджуються й  набувають сучасного змісту,  як кажуть: водограй великої крові насичується в це свято, і воно в майбутньому буде і в душі, і розумі українців.

  • Сьогодні велику увагу приділяють патріотичному вихованню. Скажіть, чи є відмінності у цьому напрямку якщо порівняти 2014 і 2017 роки?

Як зазначено в Біблії, не можна двічі увійти в одну річку. Ми ніколи не повторимо наших помилок, тому що вони сплачуються кров’ю, Зараз молодь зовсім інша – вона розумніша, шляхетніша, але її варто вчити любові до своєї Батьківщини.

Як Ви гадаєте, на що потрібно звернути увагу при формуванні у молодого покоління почуття гідності та шани до своєї країни?

Патріотичне виховання необхідно здійснювати навколо національної ідеї, оскільки наша Україна – незалежна, соборна та єдина. Саме на цьому повинне ґрунтуватися все виховання нашої  молоді. Освіта повинна відфільтровувати сміття з розуму дітей. Вона є тим камертоном,  який відрізняє фальшиву ноту від чистої.

  • На початку проведення АТО наших захисників підтримувало багато волонтерських організацій і просто небайдужих людей, які допомагали їм. Чи зараз Ви отримуєте допомогу від волонтерів?

Волонтерство – це феномен, який було сформовано в тому суспільстві, яке розуміло, що без цього неможливо обійтися. На той час армія дійсно була у скрутному становищі, їм надавали буквально все: від голок і ниток – до гвинтівок.

  • Що б Ви побажали захисникам у переддень такого визначного для нашої держави свята?

Я бажаю віри в себе, здоров’я, удачі, сімейного затишку, і розуміння того, що їх праця дійсно необхідна нам.

А більш детальне інтерв’ю можна прослухати на університетському онлайн-радіо «Університетська хвиля».

Отже, наша захисники – це гордість держави, запорука безпеки та впевненості у світлому майбутньому.

Марина Чумакова, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019