Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Як випускникам із зони АТО вступити до вишу

Усього 7 кроків, щоб стати студентом українського вишу. Що саме потрібно зробити випускникам із зони АТО, щоб вступити до ВНЗ України, розповіли у ЛНУ.

Зустріч з абітурієнтами та їх батьками пройшла в суботу, 14 березня, на Дні відкритих дверей у Старобільську. У Луганському національному університеті відзначили, перше, що повинен зробити одинадцятикласник – визначитися, які предмети він буде здавати на зовнішньому незалежному тестуванні. Для цього потрібно уважно ознайомитися із сайтом вишу, куди планує вступати абітурієнт, і знайти список предметів, необхідних для вступу на бажану спеціальність.

Другим кроком буде реєстрація на ЗНО. «Для школярів, що навчаються на контрольованих Україні територіях, реєстрація закінчилася ще 20 лютого, але для випускників з окупованих районів термін продовжили до 20 квітня 2015 року», – підкреслили у приймальній комісії ЛНУ.

Далі третій і один з найголовніших пунктів: звернутися в районні або міські відділи освіти Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, які не перебувають на окупованих територіях, і заявити про своє бажання пройти державну підсумкову атестацію екстерном. «Якщо немає можливості звернутися до відділів освіти, можна залишити заяву в найближчій школі на території підконтрольній українським силовикам. А вже звідти інформацію передадуть до Департаменту освіти і науки ЛОДА», – зазначили в Луганському національному.

Після чого паперова тяганина практично закінчена і прийшов час показати свої знання. Четвертим кроком буде здача державної підсумкової атестації та отримання атестату. Потім ще одне випробування – п’ятий пункт – проходження ЗНО. «Тут є кілька новинок цього року. Так, наприклад, мінімальний бал (124 у минулі роки – прим. ред.) зараз ліквідований. Тепер працюватиме інша система. Називається вона поріг «склав / не склав». Для кожного предмета буде свій «бал порогу». Крім того, такі дисципліни як «Світова література» і «Всесвітня історія» вилучені зі списку предметів для проходження ЗНО», – розповіли про нововведення цього року на Дні абітурієнта у ЛНУ.

Далі все досить просто. Шостий крок – подання документів та зарахування до обраного вищого навчального закладу України. Термін подачі цього року з 10 липня по 1 серпня, зазначили у ЛНУ імені Тараса Шевченка. Тепер завершальний і найпростіший, на думку абітурієнтів, сьомий крок – вийти на навчання 1 вересня 2015 року.

У Луганському національному відзначили, така ж покрокова інструкція діє і для випускників з окупованого Криму, бажаючих навчатися в українських вишах.

Прес-центр ЛНУ (м. Старобільськ)

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019