Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

В університеті відбулося планове засідання вченої ради.

На порядку денному розглядали два основних питання:

  • про підсумки роботи екзаменаційних (кваліфікаційних) комісій у 2016-2017 н. р. та особливості організації освітньої діяльності у 2017-2018 н.р.;
  • про готовність університету до роботи в осінньо-зимовий період.

З доповіддю про підсумки роботи екзаменаційних (кваліфікаційних) комісій у 2016-2017 н. р. та особливості організації освітньої діяльності у 2017-2018 н.р. виступила В.В. Лєснова. Заслухавши й обговоривши доповідь в.о. завідувача навчального відділу, вчена рада відзначила,  що відповідно до графіків навчального процесу в 2016-2017 н.р. проведено зимову й літню підсумкові атестації випускників, для чого було створено відповідно 19 і 50 комісій. Дипломи отримали 2 157 випускників денної, заочної та екстернатної форм навчання різних освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів. 

Директорати навчально-наукових інститутів та деканати факультетів витримали вимоги до оформлення необхідної документації для проведення підсумкової атестації та своєчасно і якісно підготували пакети документів для виготовлення дипломів. З метою ефективної організації освітньої діяльності в 2016-2017 навчальному році проведено значну роботу.   

Навчально-методичний відділ розробив інструкції щодо використання новітніх технологій активної взаємодії студентів і викладачів на платформі дистанційного навчання Moodle. Протягом 2016-2017 навчального року 25 викладачів університету успішно пройшли навчання в безкоштовному курсі, який було створено на базі інструкцій.                                                     

Триває робота зі створення електронної бібліотеки університету. Регулярно поповнюється навчально-методичними й науковими працями репозиторій університету, який містить сьогодні 1722 файли, а працівники бібліотеки оцифровують найнеобхідніші екземпляри наукової та навчальної літератури.

Розроблено графіки навчального процесу та графіки заїздів студентів, які навчаються віддалено, і викладачів. 1 вересня цього року розпочалися стаціонарні заняття в Старобільську, Кремінній, Рубіжному та Полтаві. Студенти старших курсів відповідно до навчальних планів вийшли на навчальні та виробничі практики.

Разом з тим в організації освітнього процесу залишаються невирішені проблеми, серед яких недостатнє використання кафедрами активних методів взаємодії викладачів і студентів.                                  

З доповіддю  про готовність університету до роботи в осінньо-зимовий період виступив Д.В. Ковальов. Заслухавши й обговоривши доповідь проректора з адміністративно-господарської роботи,  вчена рада відзначила, що в університеті проводиться значна робота з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 навчального року. 

Відповідно до плану було проведено поточний ремонт корпусу № 2, що довгий час не експлуатувався. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку було реконструйовано кімнати гуртожитку для студентів та придбано меблі й побутову техніку.

За підтримки Луганської обласної військової-цивільної адміністрації було придбано у м. Кремінна будівлю 12-квартирного житлового будинку, який сьогодні реконструюється. У м. Старобільську реконструюється під розміщення гуртожитку для студентів нежитлове приміщення, що було придбано адміністрацією університету.

У 2017 році було проведено тендер на придбання твердого палива, яке на сьогодні вже завезено на територію університету. Це дасть змогу своєчасно розпочати опалювальний сезон.

Серед різного було рекомендовано до навчання в докторантурі ЛНУ імені Тараса Шевченка та призначено наукових консультантів ученим, атестовано докторантів ЛНУ імені Тараса Шевченка, затверджено теми докторських дисертацій та підтримано концептуальні положення Стратегії розвитку педагогічної освіти в Україні.

Наприкінці засідання грамотами за сумлінну працю, високий професіоналізм та значний особистий внесок у розвиток національної освіти були нагороджені викладачі та співробітники нашого університету.

Марина Чумакова, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019