Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Екскурсія по Старобільську

Студенти навчально-наукового інституту економіки і бізнесу відвідали Луганський обласний краєзнавчий музей і вирушили на екскурсію по Старобільську.

Студенти з цікавістю та захопленням слухали про знаменитих земляків, якими пишається місто. Це і уродженець Старобільська німець за походженням Георгій Еріхович Лангемак, військовий інженер і один з основних творців реактивного міномета «Катюша», соратник Корольова, який ввів в обіг термін «космонавтика». У 1938р. він був репресований і розстріляний. Але в Старобільську залишилася вулиця його імені, невелика експозиція в музеї і пам’ять. Також відомою особистістю Старобільська є лікар-бактеріолог Тетяна Балезіна, яка в 1942 році відкрила штам пеніцилінума крустозума і брала участь у його впровадженні, вилікувавши тисячі поранених.

Велике враження студенти отримали від відвідування Свято-Скорбященського жіночого монастиря і розповіді про його історію. Історія цього закладу бере свій початок у другій половині XIX століття. У 1849 році вдова штабс-капітана Ганна Іванівна Буліч на власні кошти відкрила притулок для дітей-сиріт з бідних сімей, а через два роки при ньому був освячений перший храм на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх Скорботних Радість». У 1918 році монастир був закритий, почалися гоніння. Пізніше на території обителі знаходився табір військовополонених, а після була розташована військова частина радянської армії. Монастир постраждав і зовні: дзвіниця і куполи храмів були розібрані, зникли ікони і вся церковне начиння, був засипаний ставок, монастирське кладовище зрівняли із землею.

У 1992 році почалося відродження чернечого життя. Були здійснені перші богослужіння, принесені монаші обіти. У володіння обителі передали частину території, Свято-Троїцький храм з прилеглими монастирськими келіями. Почалася робота по відновленню та реставрації обителі.

Екскурсія стала важливою частиною студентського життя і сприяла адаптації першокурсників до нових умов.

За інформацією навчально-наукового інституту
економіки та бізнесу

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019