Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Університетська хвиля»

В університеті успішно функціонує оnline-радіо «Університетська хвиля».

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, незважаючи на труднощі та евакуацію, успішно продовжує освітню діяльність. Свідченням розвитку навчального закладу є оnline-радіо «Університетська хвиля» ‒ нещодавно створена радіостанція, мовлення якої спрямовано на підтримку студентської молоді, ознайомлення абітурієнтів з умовами навчання та переліком спеціальностей в університеті.

Ідея створення оnline-радіо з’явилася минулого навчального року. Завдяки зусиллям проректора з науково-педагогічної роботи О.С. Меняйленка та співробітників Центру інформаційних технологій було створено віртуальний майданчик, в якому є можливість прослухати усі програми та музичні композиції, що були в ефірі. Стильний та зрозумілий дизайн сайту радіостанції дозволяє швидко знайти необхідну інформацію та прослухати потрібну передачу.

За словами О.С. Меняйленка, ідея створення FM-радіостанції в нашому університеті виникла ще у 2004 році. Для цього були створені необхідні технічні умови й зона мовлення могла сягати від 30 до 60 км. Але на той час не було необхідної команди, яка була б здатна реалізувати ідею. У сучасних умовах евакуації інтернет-радіо є важливим та найбільш ефективним засобом комунікації. До того ж є фахівці, які здатні впроваджувати найбільш оригінальні ідеї у життя. «Головна перевага оnline-радіо, – говорить проректор, – це можливість прослухати будь-яку програму, яка була в ефірі, незалежно від місця перебування слухачів, єдина необхідна умова – доступ до всесвітньої мережі».

Головний редактор «Університетсьої хвилі» І.В. Бахмет слідкує за програмним наповненням та оновленням музичних композицій на радіо. «Сьогодні наше радіо повноцінно функціонує. Ми впевнено рухаємося вперед! І я впевнена, що з такою командою, з молодими та цілеспрямованими студентами-журналістами, зовсім скоро ми вийдемо на якісно новий рівень», – зазначила редакторка.

Особливий вклад у розвиток оnline-радіо «Університетська хвиля» зробили саме студенти, які стали ініціаторами створення багатьох програм та виявили бажання на добровільних засадах розширювати інформаційний простір у нашому університеті. Робота на радіо дозволяє не тільки гарно й цікаво проводити час, але й є місцем для проходження практики та засвоєння необхідних навичок і здобуття досвіду роботи для студентів спеціальності «Журналістика».

Серед найоригінальніших програм, які лунають на радіо, є «Світ професій». Ведуча програми – студентка нашого університету Олена Смитаніна, яка розповідає про найрізноманітніші професії, наводячи цікаві та маловідомі факти про сучасну ситуацію на ринку праці.

Важко уявити сучасну молодь, яка не цікавиться музичними новинками. Пісня стала невід’ємною складовою нашого життя, і саме тому в ефірі «Університетської хвилі» щотижня лунає програма «ТОП-10». Марина Чумакова старанно відбирає музичні хіти, спираючись на авторитетні рейтинги телеканалу «М1».

Традиційно про події, які відбуваються в нашому університеті, можна почути у програмі «Новини ЛНУ», ведуча якої розповідає про перебіг навчально-виховного процесу в ВНЗ.

Ознайомитися зі спеціальностями структурних підрозділів університету дає можливість програма «Запрошуємо на навчання», в якій викладачі та студенти розповідають про особливості освітнього процесу та перспективи працевлаштування.

На сайті радіостанції також можна знайти інтерв’ю з відомими особистостями, серед яких автор студії «Квартал 95» Олександр Брагін та керуючий проектами Чеського агентства розвитку Ян Пейріл. Вони розповіли про свої враження від перебування на Старобільщині та в нашому університеті.

Інтернет-радіо нашого університету продовжує розвиватися завдяки дружній команді ініціативних осіб. Кожного дня в ефірі тільки найцікавіші та ексклюзивні програми, які стануть цікавими як студентам, так і учням, батькам та всім жителям нашого регіону.

Приєднатися до «Університетської хвилі» можна за покликанням «Інтернет-радіо» на офіційному сайті Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018