Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Екскурсія Полтавою

Нещодавно на кафедрі романо-германської філології факультету іноземних мов відбулася піша екскурсія Полтавою.

Захід був присвячений Дню народження великого видатного українського письменника Івана Петровича Котляревського. В екскурсії взяли участь студенти та викладачі кафедри. Як першкоркусники,так  і ті, хто вже навчаються та проживають у Полтаві не перший рік, відкрили для себе це місто по-новому. Особливо цікавою була така екскурсія для студентів-іноземців, які тільки починають своє знайомство з нашою культурою, історією та літературою.

У цей день учасники екскурсії дізналися, що Полтава має багату історію, це місто насичене історичними пам’ятками архітектури, про які ніхто і не здогадувався. Загалом студенти пізнали багато цікавого, наприклад, що центральна площа у Полтаві – єдина у всьому світі, має форму сонця; або те, що відомий усім полтавчанам краєзнавчий музей – перший взірець архітектурного українського модерну.

Полтава – це джерело відомих письменників, митців та діячів культури. Вона була домівкою для Панаса Мирного, одного з відомих українських письменників. Великим відкриттям стала зустріч студентів із пам’ятником Тараса Шевченка. До п’єдесталу, який символізує образ борця за волю і соціальну справедливість українського народу, ніби пригорнулись наші студенти, разом з тим, як до вічного символу нашого університету.

Але основною зупинкою студентської екскурсії була садиба Івана Котляревського. Саме тут народився Іван Петрович. Тут проходили роки його життя поряд з сім’єю. Саме в цьому мальовничому місті він створив свої найкращі твори і тут помер. Неподалік йому встановлений пам’ятник, але головна його спадщина відображена у безсмертних творах, що на все життя подарували нації Батька сучасної української мови.

За інформацією кафедри романо-германської філології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018