Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Науку – для миру, освіту – кожному!

Керівник освітнього центру «Донбас-Україна» ЛНУ Н.Ю. Мацай відвідала тренінг «Інформаційна кампанія щодо забезпечення рівного доступу дітей сходу України до середньої освіти».

Освітній центр «Донбас-Україна» вже другий рік забезпечує реалізацію програми доступної освіти для мешканців Луганської та Донецької областей з території проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення. У цьому році спеціалістами освітнього центру нашого університету було надано близько 500 консультацій вступникам, частина з яких уже стала студентами нашого університету. 

Підсумки роботи освітніх центрів та перспективи подальшої роботи було обговорено під час тренінгу «Інформаційна кампанія щодо забезпечення рівного доступу дітей сходу України до середньої освіти». Організатором заходу була керівник ГО «Фонд «Відкрита політика»» Ірина Жданова, координатор програм Фонду «Відкрита політика» Ірина Загородня, головний спеціаліст відділу державно-громадського управління освітою департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Ольга Малишева, а також керівники центрів «Донбас-Україна» Луганської області.

Під час тренінгу учасники акцентували увагу на особливостях впровадження інноваційної дистанційної освіти для забезпечення рівного доступу до середньої освіти дітей, що проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Керівник громадської організації «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова наголосила, що в плани уряду мають бути закладені програми та заходи не тільки щодо відбудови зруйнованих шкіл, а й проведення потужної інформаційної загальнонаціональної кампанії,  а також створення мережі «гарячих ліній» в регіонах.

Про порядок організації екстернату та дистанційного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах розповіла головний спеціаліст відділу державно-громадського управління освітою департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Ольга Малишева. Учасники тренінгу висловили свої думки та погляди на проблему, акцентувавши увагу на важливій ролі порушеного питання в сучасних умовах. 

Доповідь директора Центру дистанційного навчання СНУ імені В. Даля Олександра Брежнєва була присвячена особливостям організації дистанційного навчання, яке є передумовою доступу учнів та студентів до якісної освіти.

Наприкінці заходу Ірина Жданова запевнила, що співпраця Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та ГО «Фонд «Відкрита політика»  щодо створення в області мережі шкіл з дистанційною освітою, а також освіти осіб з тимчасово непідконтрольних територій триватиме  у режимі найбільшого сприяння.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2018