Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Найпочесніші першокурсники

1 вересня військовослужбовці, учасники бойових дій та АТО очолили шеренгу першокурсників на святкуванні Дня знань та початку нового навчального року.

До лав студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка сьогодні приєдналося 352 захисники Вітчизни! З урахуванням 148 військовослужбовців, яких було зараховано до університету у 2016 році, наразі в університеті вже навчається 500 учасників бойових дій! Майже половина з них – студенти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

Це люди, які з 2014 року героїчно відстоюють суверенітет та незалежність нашої країни на крайньому сході, утворюючи міцну фортецю і захищаючи всю Україну від повномасштабного вторгнення агресора.

Це наша гордість, слава, віра в перемогу та запорука безпечного повернення університету у стіни рідної Альма-матер.

У 2014 року, відразу після евакуації до м. Старобільська, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка перетворився не тільки в освітньо-науковий і соціокультурний центр розвитку регіону, а й став форпостом українства на сході нашої держави, виконуючи високу місію об’єднання українського народу в єдину українську політичну націю, кристалізації єдиної й прогресивної національної ідеї. І все це завдяки міцній співпраці та дружбі з військовими, які виконують свій обов’язок на Луганщині.

Луганський національний став єдиним невійськовим вищим навчальним закладом України, до якого вже другий рік поспіль масово вступають військовослужбовці, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, створюючи умови для розвитку нашого університету в умовах гібридної війни на Донбасі.

Крім оборонної й захисної функції, студенти-військовослужбовці виконують високу місію виховання молодого покоління в найбільш складному в політичному й соціально-економічному сенсі регіоні України, який щодня переживає цілеспрямовану й потужну військову та інформаційну атаку. Представляючи переважно західні регіони України (Львівщину, Тернопільщину, Хмельниччину, Івано-Франківщину та ін.), військовослужбовці беруть участь в усіх культурних та освітньо-виховних заходах університету, розвінчуючи міфи про «полярність» Сходу і Заходу, виховуючи у студентів шанобливе й толерантне ставлення до наявного в Україні різноманіття культурних традицій, формуючи позитивний образ захисника Вітчизни; утворюючи умови для розвитку нашого університету та виховання нового покоління патріотів на Луганщині.

Наразі ЛНУ імені Тараса Шевченка та військовослужбовці виступають єдиним фронтом у боротьбі з агресором та відновленні цілісності України.

Вища освіта для учасників бойових дій – це не тільки впевнене майбутнє, а й засіб попередження або подолання негативних психологічних станів та особистісних деформацій, що розвиваються в них внаслідок постійного перебування в атмосфері постійної загрози життю, секретності й режимності життєдіяльності.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка зробив усе, щоб Міністерство освіти і науки України виділило адресні бюджетні місця кожному захиснику, оскільки твердо переконані: подвиг кожного з учасника бойових дій повинен бути відповідно оцінений громадянським суспільством і державою, а кожний захисник Вітчизни повинен відчувати визнання його героїчного внеску у відстоювання суверенітету і незалежності України.

І сьогодні університет висловлює щиру вдячність Міністерству освіти і науки України за високу оцінку подвигу військовослужбовців та виділення їм 351 місця державного замовлення.

Ми переконані в тому, що надання можливості військовослужбовцям навчатися за кошти державного бюджету України сприятиме піднесенню бойового духу та впевненості в майбутньому серед військовослужбовців; забезпечить наближення переконливої перемоги!

Колектив викладачів і студентів Навчально-наукового інституту педагогіки і психології щиро вітає весь університет з Новим навчальним роком! Збудувати нову Україну зможе тільки високоосвічене молоде покоління українців із сформованим науковим світоглядом, творчим мисленням, здатністю швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях. І, насамперед, люди, які довели свою відданість Батьківщині в боротьбі за її незалежність, – військовослужбовці, учасники бойових дій та АТО!!!

За інформацією Навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019