Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Досягнення молодих лідерів

Студенти нашого університету продовжують навчання в «Школі молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста».

В рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприянням ЛНУ імені Тараса Шевченка, Луганська обласна громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» та Ініціативна група «Громадська просвіта» організували проект «Школа молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста». Основною метою організаторів стало формування активної громадянської позиції в молоді Старобільська, бажання ініціювати зміни у своїй громаді.

Студенти нашого університету активно долучилися до акції. Протягом навчання учасники проекту дізналися про механізми діяльності громадських об’єднань, особливості формування команди, здобули навички організації активного діалогу, а також розробляли особисті проекти для участі у конкурсі.

Молодь ЛНУ імені Тараса Шевченка підготувала 10 проектних пропозицій щодо розвитку та удосконалення місцевої громади. Загалом ідеї студентів були спрямовані на молодіжне дозвілля та удосконалення інфраструктури міста. Також учасники звернули увагу на екологічні проблеми та актуальність здорового способу життя.

Переможці конкурсу відвідали Київ, де зустрілися з представниками громадських організацій, студентською молоддю з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, представником МГО «Луганське Земляцтво», регіональним координатором коаліції провідних громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ» Іваном Омеляном, експертом відділу бюджетної політики Центру «Ейдос» Сергіїм Кареліним, а також презентували свої проекти з розвитку міста народному депутату України В.С. Курилу. Віталій Семенович пообіцяв ознайомитися з розробками та підтримати молодіжні ініціативи.

Випускники проекту створили ініціативну групу «INVENTORS», на меті якої є удосконалення молодіжного сектору громади. Також втіленням чергової ідеї учасників «Школи молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста» стала акція «Благодійна шафа», яка нещодавно стартувала на території міського парку в Старобільську. Студенти нашого університету організували систематичний збір та обмін речами, якими вже не користуються їх володарі. Стилізована шухляда, яку власноруч створили учасники, додала неперевершеної атмосфери єдності та чарівності.

Після завершення акції, за допомогою РЦСССДМ, зібрані речі будуть надані сім’ям, які потребують допомоги та підтримки. Усі бажаючі можуть долучитися до заходу щовівторка та щосуботи з 11:00 до 18:00.

Робота випускників «Школи молодого лідера» триває. Студенти мають багато ідей для втілення, продовжують працювати над реалізацією власних розробок та запевняють, що запорукою успіху є єдність та бажання змінювати рідне місто на краще.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019