Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

День Конституції України

Сьогодні в Україні відзначають День Конституції.

Конституція України – головний документ, який окреслює основні права і свободи людини, визначає найважливіші суспільні відносини, територіальний устрій держави, демократичні засади її розвитку.

Історія демократичного державотворення починається з Пилипа Орлика, який у квітні 1710 року склав республікансько-демократичний маніфест. Цей документ став одним із перших у світовій спільноті, який оголошував права та рівність усіх громадян.

У сучасних реаліях, коли наша держава проходить випробування на єдність та територіальну цілісність, величезного значення та впливу на суспільний розвиток набуває Конституція. Права та свободи, які гарантує Основний закон, включають український народ до когорти демократичних, розвинених держав, влада яких здійснює свою діяльність в інтересах кожного громадянина.

Викладачі та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка глибоко поважають державні символи та закони. Ми розуміємо, що наша спільна перемога залежить від напруженої роботи кожного з нас та єдності у думках і діях.

Конституція України об’єднала українське суспільство та заклала фундамент розвитку сучасної демократичної європейської України.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019