Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Ми пам’ятаємо!

22 червня у ЛНУ імені Тараса Шевченка згадують події Другої світової війни та вшановують пам’ять жертв війни в Україні.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так говорить колектив та студентство ЛНУ. Ми передаємо це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях – Україна встановила її Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні».

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

Це страшне лихоліття забрало життя людей, які так само як ми зараз мріяли, планували… Та їм довелося першими прийняти на себе страшний удар, який враз усе це обірвав. Їх життя було скалічино та зруйновано. Зруйновано війною – страшною, жорстокою, багатостраждальною.

Щорічно в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з тієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу тоді, і тих, хто відстоює її зараз.

Сьогодні Україна знову переживає трагічні часи, але завдяки мужності наших захисників, які ведуть боротьбу на Донбасі проти окупантів, ми відчуваємо безпеку та захищеність.

Ми не забули подвигу героїв Другої світової війни і не дозволимо забути нікому! Світла та вічна їм пам’ять!

Ірина Бахмет,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019