Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання ректорату

В університеті відбулося планове засідання ректорату.

На порядку денному розглядали два основних питання:

  • про роботу соціальної служби університету з соціопсихологічної адаптації студентства та переселенців;
  • про хід виконання рішень ректорату за 2016-2017 н. р.

З доповіддю про роботу соціальної служби університету з соціопсихологічної адаптації студентства та переселенців виступила О.Г. Дорогавцева. Заслухавши й обговоривши доповідь завідувача сектору студентської соціальної служби юридичного відділу університету, ректорат відзначив, що сектор студентської соціальної служби університету реалізує державну молодіжну політику; надає соціально-психологічні послуги та допомогу студентам, студентським сім’ям, переселенцям; сприяє поліпшенню матеріального становища студентства; соціально-психологічній адаптації студентської молоді та переселенців; здійснює соціальну профілактику, соціальний патронаж, соціальну реабілітацію студентської молоді; забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та самовдосконаленні.

Сектор студентської соціальної служби тісно співпрацює з громадськими організаціями, благодійними фондами та центрами. Зважаючи на реалії сьогодення, сектор студентської соціальної служби розширив коло об’єктів впливу. Це військові, що демобілізувались з зони бойових дій; особи, постраждалі внаслідок бойових дій, внутрішньо переміщені особи – як діти, так і дорослі.

Волонтерська робота є одним з напрямків діяльності студентської соціальної служби. Задля підтримки дітей, батьки яких загинули під час воєнних подій на сході України, волонтери університету беруть участь у програмі наставництва „Старший брат”.

Соціально-психологічний напрямок роботи сектору студентської соціальної служби охоплює психопрофілактичну роботу серед студентів та викладачів; психодіагностичну роботу серед студентської молоді; психокорекційну, консультативну та просвітницьку роботу.

У рамках проекту „Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” на базі Центру психосоціальної адаптації м. Старобільська проведено роботу з адаптації студентів університету та переселенців. Проведено цикл семінарів-тренінгів, зокрема з профілактики професійного вигорання, серію занять, спрямованих на розвиток навичок самопрезентації та виявлення власних позитивних рис характеру, які допомагають долати труднощі та ін.

За сприяння Мальтійської служби допомоги України в університеті з’явилися чотири сертифікованих тренери з навчання основам надання першої домедичної допомоги.

Під патронатом студентської соціальної служби за фінансової підтримки програми Європейського Союзу „Консолідація зусиль для попередження та подолання наслідків насильства в сім’ї” у с. Половинкине на Старобільщині реалізується проект „International Alert”. Студентська молодь у складі мобільної бригади здійснила декілька виїздів і провела там арт-терапевтичні майстер-класи для дітей, підлітків та дорослих.

Разом з тим ректорат відзначив невирішені проблеми в роботі студентської соціальної служби, серед яких недостатньо ефективна співпраця з відокремленими підрозділами університету щодо соціальної та соціально-психологічної роботи та труднощі, пов’язані із залучення до співпраці факультетів, інститутів, що розташовані поза межами м. Старобільська.

З доповіддю про хід виконання рішень ректорату за 2016-2017 н. р. виступила Н.М. Карлова. Заслухавши й обговоривши доповідь в.о. вченого секретаря університету, було відмічено позитивну роботу з виконання рішень Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу, Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського педагогічного коледжу, навчально-наукового інституту педагогіки і психології, навчально-наукового інституту культури і мистецтв, навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій, факультету природничих наук і факультету української філології та соціальних комунікацій. Іншим структурним підрозділам рекомендовано довести виконання рішень ректорату до логічного й результативного завершення.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019