Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участь у проекті

Студенти ЛНУ продовжують брати участь у проекті «Консолідація зусиль для попередження та подолання наслідків насильства в сім’ї».

Проект реалізує ГО «Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» за підтримки Європейського Союзу та «International Alert».

Студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка за підтримки студентської соціальної служби університету у складі мобільної бригади (до складу входять аспірант ННІ педагогіки та психології А.О. Назмієв, студенти-волонтери спеціальностей «Психологія», «Соціальна педагогіка», «Початкова освіта»)  продовжують здійснювати виїзди у село Половинкине. Вони проводять заходи, що направлені на психосоціальну підтримку сімей місцевих жителів і вимушено переміщених осіб сіл Луганської області, які постраждали внаслідок військового конфлікту на Сході країни. За статистикою Фонду Народонаселення ООН, 82% випадків гендерноорієнтованого насильства відбувається саме в сім’ях. Тож психосоціальна підтримка сімей, роз’яснення прав, обов’язків, функції сім’ї є значущою складовою процесу миробудування в Україні.

Під час останньої зустрічі з підлітками фахівці мобільної бригади провели комунікативний тренінг. Учасники тренінгу оволоділи навичками стрес-менеджменту, дізналися про способи зниження агресивності та подолання тривоги у ситуаціях розгубленості, сильного хвилювання та стресу за допомогою дихання та м’язової релаксації, а також дослідили способи власного психологічного відновлення за допомогою творчої діяльності. Іноді дуже прості речі, такі як плетіння ляльок-мотанок, малювання, рукоділля, можуть буде дуже дієвими для відновлення внутрішніх ресурсів людини. 

Жителі селищ Старобільського району можуть звернутися до Центру психосоціальної адаптації, отримати коротку консультацію за телефоном та запросити мобільну бригаду до населеного пункту.

За інформацією студентської
соціальної служби університету

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019