Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Українсько-польська делегація

У День вишиванки, 18 травня, університет відвідала українсько-польська делегація.

У складі делегації були українські та польські діячі культури на чолі з Михайлом Олексійовичем Сидоржевським – головою Національної спілки письменників України, українським громадським діячем, публіцистом, поетом. Візит відбувався в межах Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій…». Не випадково місцем проведення свята в Луганській області було обрано саме наш університет, адже з 1939 року він носить ім’я великого Кобзаря, борця за незалежність України та волю українського народу.

Крім голови НСПУ, у складі делегації університет відвідали:

Божена Боба-Дига – відома польська поетеса, авторка книг поезії «Схованка Сильвії фон Зільбернштайн» (2003, 2006), «Крапля» (2007), «Запах каштанів» (2013) та ін.; член Товариства польських письменників, а також Асоціації польських художників та дизайнерів;

Гайворонська Богдана – випускниця Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, поетеса, журналіст, голова Луганської обласної організації Національної спілки письменників України, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами; член приймальної комісії і експертної комісії НСПУ (номінація поезія) Національної літературної премії ім. Тараса Шевченка;

Девдера Катерина Михайлівна – українська поетеса, перекладач; член Національної спілки письменників України; авторка книг віршів «Співприсутність» (2011), «Літери і стихії» (2015); автор перекладів поезій Божени Боба-Диґа «Запах каштанів» (2013) та ін.

Знайомство з університетом гості почали з відвідування виставки вишиванок «Веселкою сплелися кольори» та зустрічі з ректором університету Савченком С. В., проректорами Бабічевим О. І., Ужченком Д. В., Меняйленком О. С.; викладачами та студентами.

З великим інтересом та співучастю гості слухали розповіді про історію університету, трагічні події в Луганську 2014 року, евакуацію та відновлення університету, успіхи і перемоги університету вже в евакуації. Гостей вразила патріотичність і незламність духу колективу викладачів і студентів, відданість альма-матер і Батьківщині.

Основна подія – зустріч зі студентами – відбулася в актовій залі. До студентів звернувся голова Національної спілки письменників України Сидоржевський М. О., а інші гості – відомі українські й польські поети – прочитали свої найновіші твори, сповнені любов’ю до України, біллю за долю українського народу, гострим засудженням агресії та злочинів на Сході України з боку РФ. Кульмінацією зустрічі стало виконання польською поетесою Боженою Боба-Диґа авторських творів у віртуозному музичному супроводі під акордеон.

Уся зала була зачарована діями на сцені. Слухачі довго не відпускали гостей оплесками. Після зустрічі зі студентами делегація відвідала ще й районне свято до Дня Європи, що відбулося на центральній площі м. Старобільска.

На пам’ять про зустріч гості подарували колективу університету збірки поезій з автографами. Вони поповнили наукову бібліотеку університету, й тепер з сучасною українською та польською поезією можуть познайомитися всі охочі.

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019