Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Webometrics-2015: ЛНУ серед тридцятки кращих вишів

Нещодавно світовий рейтинг – Webometrics оприлюднив результати, за якими ЛНУ знаходиться серед тридцятки кращих вишів.

Рейтинг охоплює тисячі університетів і навчальних закладів з усього світу. Тож, станом на січень 2015 року свої рейтингові web-місця отримали 297 вищих навчальних закладів України (минулого року їх було 313). Луганський національний університет імені Тараса Шевченка цього року посів 27 місце у рейтингу Webometrics (http://life.pravda.com.ua/society/2015/02/16/189441/). Не зважаючи на складну ситуацію, в якій опинився заклад та особливі умови роботи колективу, університет, порівняно із минулим роком (35 місце), піднявся у рейтингу майже на десять пунктів. Отже, Луганський національний університет продовжує гідно нести звання лідера освіти.

Нагадаємо, що Webometrics – це вебометричний рейтинг університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в інтернет-просторі. Рейтинг складають із 2004 року і публікують двічі на рік, у червні-липні та січні.

У процесі складання розробниками оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту вищого навчального закладу, тобто враховується якості науково-методичних матеріалів навчального закладу, цитованість наукових праць, кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту, кількість завантажених на нього файлів, зовнішні посилання на ресурс. Однак, як відзначають розробники, при складанні рейтингу дизайн ресурсу та показники відвідуваності до уваги не беруться.

За традицією останніх двох років найбільш присутнім (на січень 2015 року) у мережі українським вищим навчальним закладом залишається Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019