Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Обіцянки подвійних дипломів

У самопроголошеній ЛНР продовжують роздавати обіцянки подвійних дипломів.

Протягом першого семестру в евакуйованих вишах Луганщини був налагоджений повноцінний навчальний процес, логічним завершенням якого стало проведення державних іспитів та видача дипломів державного зразка. Натомість в так званій ЛНР продовжують лише обіцяти видати документи про освіту, що визнаватимуться у країнах СНД. Так, за допомогою підконтрольних сепаратистам ЗМІ регулярно публікується інформація про домовленості щодо подвійних дипломів. Нещодавно, інформаційний простір Луганщини був заповнений статтями з промовою  псевдоміністра Лесі Лаптєвої, де у назві фігурували подвійні дипломи, а мова йшла про автоматичне визнання дипломів надрукованих у ЛНР у Російській Федерації.

На наш погляд, автоматичне визнання дипломів із самого початку викликало сумніви, а 13 лютого один з депутатів так званої народної ради ЛНР взагалі спростував слова власного Міністра. Дмитро Сідоров заявив, що дипломи місцевого зразка визнаватимуться лише в ЛНР, однак при бажанні випускники матимуть можливість скласти в російських вишах іспити і отримати російські дипломи. Зазначений механізм видачі подвійних дипломів викликав безліч запитань. За словами Сидорова навчальні програми ЛНР не так далекі від програм Російської Федерації. Можливо у ЛНР і встигли переробити програми, однак дипломи отримуватимуть студенти 4 – 5 курсів, які  всі попередні роки навчались за українськими планами, що суттєво відрізняються від російських. Загалом, щоб здавати державні іспити у російських вишах потрібно спочатку в них вступити, хоча б на екстернат. Це потягне за собою проблеми із ліцензійним обсягом, що не може бути необмеженим. Крім того, очевидно, що бюджетні місця в Росії, в першу чергу, передбачені росіянам.

Отже, якщо студент з ЛНР забажає отримати російський диплом, йому потрібно вступити до одного з вишів Росії, скласти академічну різницю, державні іспити та сплатити контракт, навіть якщо він раніше навчався на бюджеті. Постає логічне запитання, навіщо такі складнощі, чи не легше закінчити український університет та отримати диплом, що визнаватиметься у всьому світі, в тому числі і в Російській Федерації. Окрім того, Міністерство освіти і науки України офіційно заявило, що документи про освіту видані у ЛНР та ДНР, у тому числі й російські дипломи, у нашій державі визнаватимуться не будуть.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019