Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Зробимо Україну чистою разом»

Сьогодні студенти та викладачі Луганського національного університету приєдналися до Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом».

Організовує щорічне весняне прибирання країни громадська організація „Let’s do it, Ukraineˮ – учасник загальносвітового руху „Let’s Do It! Worldˮ, що об’єднує близько 17 мільйонів людей в 113 державах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй державі. Головною метою акції є поширення волонтерського руху, формування у населення України культури дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, об’єднання громади, влади, бізнесу та ЗМІ для розбору стихійних сміттєзвалищ.

У Старобільську організаторами екологічного заходу стали: Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, команда «Creative University», ГОЦСР «Дієва Громада», Блок Петра Порошенка «Солідарність», Благодійний фонд «Милосердя Луганськ», «Центр психосоціальної адаптації міста Старобільськ», Цивільно-військове співробітництво, ГО «Let’s do it, Ukraine» – учасник загальносвітового руху «Let’s Do It, World!», а також Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім.. М. Горького.

Екологічний захід об’єднав вимушено переміщених осіб, жителів та гостей Старобільщини задля досягнення спільної мети – очищення міста від сміття. Акція розпочалася з привітань від організаторів, а о 10-й годині всі учасники, долучаючись до всеукраїнського руху, розпочали прибирання міста.

Для наймолодших волонтерів було організовано розважальну програму, діти весело проводили час з аніматорами, грали в цікаві ігри та вчилися культурі дбайливого ставлення до природи.

Велику роль в очищенні міста відіграли студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка. Більше 70 представників нашого університету, серед яких члени та голова студентського самоврядування, долучилися до акції та стали активними учасниками прибирання. Вони разом з іншими волонтерами поділилися на команди та працювали на 5 локаціях: центральний пляж, парк 30-річчя Перемоги, понтонний та підвісний мости, а також територія біля Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Участь у заході взяли тренери з першої долікарняної допомоги Центру психосоціальної адаптації, які за необхідності надавали медичну допомогу учасникам екологічної акції.

Після завершення прибирання група Цивільно-військового співробітництва організувала фірмову польову кухню та пригощала усіх бажаючих традиційними стравами: кашею та смаколиками. А особливо захопливою та цікавою виявилася лотерея, де були розіграні цікаві та корисні призи.

Всеукраїнська екологічна акція «Зробимо Україну чистою разом» стала широкомасштабним заходом у Старобільську. Участь у заході взяли більше 100 осіб, серед яких учні, студенти, місцеві жителі та переміщені особи. Зусиллями волонтерів було зібрано більше 400 кілограмів сміття. Долучившись до екологічного руху, учасники відчули персональну відповідальність за чистоту рідного міста та нашої країни.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019