Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Краєзнавчі розвідки студентів

У Коледжі ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулися студентські наукові читання секції «Історія України. Історичне краєзнавство».

Науково-дослідницька робота студентської молоді, дослідження проблем краєзнавства є передумовою майбутнього розвитку університету й регіону. Студенти Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу й Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка з січня 2017 року працюють над науковими дослідженнями, взяли участь в обласному конкурсі-огляді електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна», що проводиться у місті Лисичанськ. 

Сьогодні під час наукових читань студенти за підтримки керівника секції кандидата історичних наук О.І. Бублик, презентували власні доробки. На заході були присутні проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ імені Тараса Шевченка О.І. Бабічев, завідувач кафедри історії України М.Т. Вихватенко та директор Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка Н.В. Мотунова.

Роботу читань розпочала кандидат історичних наук О.І. Бублик, яка зауважила, що науковий захід є закономірним, оскільки студенти мають успіхи в дослідницькій діяльності. З вітальним словом до студентської молоді звернувся О.І. Бабічев, який зазначив, що в університеті завжди значну увагу приділяли студентським науковим дослідженням, а історія  рідного народу та краєзнавство є цікавими та потребують вивчення.

Завідувач кафедри історії України М.Т. Вихватенко розповів про педагогів Старобільщини та акцентував увагу на історичних етапах розвитку нашого рідного краю.

Свято науки продовжили доповіді студентів, яки перед широким загалом демонстрували результати власної діяльності. Катерина Гриценко представляла науковий проект «Педагогічна династія Щепетільникових-Підгайко». Зокрема дівчина проаналізувала життєвий шлях та діяльність Федора Миколайовича Щепетільнікова, який був унікальною особистістю з неймовірним учительським талантом.

Особливо захопливими та актуальними стали доповіді Анни Старікової та Марини Бугаєвської, які були присвячені історії та здобуткам Біловодщини. Студентки виконали значну роботу: зустрілися з краєзнавцями, вивчили архівні матеріали та підготували наукові проекти. Дівчата розповіли про діяльність кінних заводів, пам’ятки природи та видатних постатей Біловодська, які відіграли значну роль у розвитку Луганщини. Приємно вразило, що серед згаданих осіб велика кількість у різні часи здобувала освіту в нашому університеті.

Історію селища Троїцьке у своїй доповіді розповіла Тетяна Аліференко, яка на прикладі видатних земляків ґрунтовно довела, що незважаючи на невелику чисельність населення, Троїцьке є економічно стабільним районом, який розвивається та має насичене культурне життя.

Поринути в історичне минуле української революції 1917-1921 рр присутні мали можливість під час презентації Євгенії Чернової «Нестор Махно – символ визвольного руху українських селян та Старобільщина». А Дмитро Зінченко ґрунтовно проаналізував історію виникнення села Шпотине та розповів про видатних земляків.

Підсумовуючи роботу наукових читань, директор Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка Н.В. Мотунова зазначила, що робота студентів є результативною, а дослідження, представлені на заході, є актуальними та потребують подальшого вивчення. Учасників наукових читань директор та кандидат історичних наук О.І. Бублик нагородили почесними грамотами та побажали подальших досягнень у науково-дослідницькій діяльності.

 

Олег Черниш, прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019