Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Біль українського народу

Студенти і викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили Міжнародний день пам’яті Чорнобиля.

Вибух на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії. Ця подія змінила життя багатьох людей, жителі міста вимушені були залишити свої домівки, а наслідки аварії ще довго нагадуватимуть про трагедію.

Сьогодні біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм, присвячений трагічним подіям, який відвідали і студенти Відокремленого підрозділу “Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”.

На заході були присутні почесні гості, серед яких голова Старобільської районної державної адміністрації А.І. Гаркавий, заступник голови Старобільської районної державної адміністрації О.О. Григоренко, голова Старобільської районної ради М.О. Кулачка, голова громадської організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» С.І. Чередниченко.

Мітинг розпочався з гімну Чорнобиля – пісні, яка символізує мужність та героїзм ліквідаторів, їх любов до життя. Відчути духовну близькість та поринути думками у молитву присутні змогли під час молебню  по загиблим героям, який провів Настоятель Свято-Миколаївського кафедрального собору, протоієрей Отець Володимир Соловей.

З урочистою промовою до присутніх звернувся голова Старобільської районної державної адміністрації А.І. Гаркавий. Він подякував присутнім на мітингу ліквідаторам за їх подвиг та побажав миру і здоров’я усім учасникам заходу. Вшановуючи пам’ять земляків, які загинули у катастрофі,  Анатолієм Івановичем була оголошена хвилина мовчання.

До присутніх звернулись і голова громадської організації «Союз Чорнобиль» С.І. Чередниченко й учитель української мови та літератури Старобільської гімназії І.А. Власова. Вони розповіли про основні події квітня 1986 року, масштаб забруднення та наголосили, що пам’ять про цю катастрофу є обов’язком кожного сучасного громадянина.

Зворушливим та проникливим став танок у виконанні молоді Старобільщини. Діти втілили в творчому номері біль та страждання від радіаційної загрози, яка нависла над нашою Батьківщиною.  Вшановуючи пам’ять земляків, які пішли з життя протягом минулого року, учні відпустили в небо голубів.

Завершенням заходу стало покладання квітів до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від представників Старобільської районної державної адміністрації, районної ради, міської ради та вдячних громадян.

292 жителі Старобільщині взяли участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Їх подвиг став символом незламності та мужності, а пам’ять про страшні події навіки залишиться у пам’яті народу.

Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019